10. února 2022

1. března 2021

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Vážení rodiče,

vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci vláda premiéra Andreje Babiše přistoupila od 1. 3. 2021 k přísnějším opatřením.

Na základě těchto opatření bude uzavřena také naše mateřská škola. Tímto se ruší veškeré plánované aktivity mateřské školy.

Také výběr za stravné a školné ve dnech 1. a 2. března se ruší. Z provozních důvodů je školní jídelna od 1.3.2021 uzavřena. Všem strávníkům je strava na toto období automaticky odhlášena. Úhrada na další období bude provedena po ukončení uzavření mateřské školy.

S ohledem na uzavření MŠ mohou rodiče dětí žádat o ošetřovné. Bližší informace a aktivní formulář k vyplnění najdete na webových stránkách České správy sociálního zabezpečení https://www.cssz.cz/ Rodič si vyplní formulář sám, potvrzení ředitele o uzavření mateřské školy již nepotřebuje.

V návaznosti na vládní usnesení určil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák čtyři desítky škol a školských zařízení v regionu otevřených pro děti rodičů vybraných profesí (zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatele zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil...) https://www.msk.cz/cs/temata/skolstvi/seznam-skol--kterym-se-narizuje-zabezpeceni-pece-o-deti-a-mladez-z-duvodu-nalehaveho-obecneho-zajmu-4853/

V případě nejasností své dotazy pište na e-mail skola@msformana.cz, uveďte své telefonní číslo, na které Vám obratem zatelefonuji a zodpovím Vaše otázky.

Veškeré aktuální informace o provozu mateřské školy v době mimořádného opatření budou zveřejňovány na webových stránkách mateřské školy www.msformana.cz.

V době uzavření mateřské školy paní učitelky z jednotlivých tříd budou pro děti připravovat vzdělávací aktivity, které najdete na webových stránkách MŠ v sekci třídy. Distanční vzdělávání je povinné pro děti s povinnou předškolní docházkou. Tyto děti při nástupu do mateřské školy (po ukončení opatření) přinesou vypracované zadané úkoly.

Děkuji za pochopení.

Bc. Martina Raková

ředitelka

5. února 2021

Výskyt onemocnění COVID-19 ve třídě č. 8, Štěňátko.

Děti, které dochází do třídy č. 8 a byly v mateřské škole ve dnech 1., 2. nebo 3. února 2021 budou v karanténě.

10 denní karanténa se počítá od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou (např. poslední den kontaktu 3. 2. 2021 - karanténa do 13. 2. 2021).

V případě výskytu onemocnění COVID-19 u Vašeho dítěte, ihned informujte ředitelství MŠ.

Do mateřské školy může dítě nastoupit po 10 denní karanténě po předložení potvrzení o negativním testu PCR.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ 24.9.2020.pdf