Září 2023

„Kamarád, kamarád,

to je ten, koho mám rád.

pomůže mi, poradí,

po vláskách mě pohladí,

všichni jsme tu kamarádi,

protože se máme rádi.“


Hurá za Štěňátkem!!!


Zdravíme všechny a hlásíme se ze třídy Štěňátko! A už jsme se tu všichni sešli!


Máme nové kamarády, zvykáme si na sebe i na dospěláky – paní učitelky a paní asistentku. Paní učitelky nám všechno rády vysvětlují, povídáme si a dozvídáme se nové věci.


Seznámili jsme se se třídou, hernou, umývárnou, šatnou, prostředím naší školní zahrady. Vyřádili jsme se na průlezkách, skluzavkách, houpačkách, tvořili jsme v pískovišti a pečovali o školní záhon.


Nejvíce legrace si užijeme při tanci, zpěvu, cvičení a taky při zapojení svých rukou u tvoření, malování a hraní na dětské hudební nástroje.


Babí léto je u konce a my se zase ozveme za měsíc, ale to už nastane ten pravý barevný podzim.

  

23. 10. 2023 navštívíme s p. učitelkami dopoledne tělocvičnu v ZŠ Fr. Formana, využijeme cvičební úbor, který nám maminky připraví do pytlíku v šatně.


Těšíme se na společné podzimní tvoření - s Vámi rodiči - odpolední akce na konci měsíce října: 30. 10. 2023 od 15. 00 hod. v naší třídě Štěňátko.Děti ze Štěňátka a paní učitelky.


      Zapsala: Zdeňka Hrabovská, Mirka Augustýnková 

Říjen 2023

„Podzim je tu, podzim je tu,

chystají se draci k letu.

Až odletí s vlaštovkami,

zůstanem tu bez nich sami.“


Milí rodiče,


už jsme tady a hlásíme se z naší třídy Štěňátko. Měsíc říjen utekl jako voda a my jsme toho spoustu s kamarády zažili a naučili se nové říkadla, písničky a hry o podzimu.


Kouzelný podzim byl pro nás opravdu „kouzelný“, plný barev a prožitků.

Ochutnali jsme dobrůtky z podzimní zahrádky, připravili jsme si spolu s paní učitelkami ovocné jednohubky, pomerančový džus a zeleninový salát. Už víme, že ovoce a zelenina, to je zdraví, to je síla.


Navštívili jsme tělocvičnu v ZŠ F. Formana. To jsme se vyřádili. Na ribstolech, s míči, s padákem a ten velký prostor ke sportování, to bylo něco!!!


Nejvíce nás potěšilo, když do naší třídy přišli maminky a tatínkové na akci: „Podzimní tvoření“. Vyzkoušeli jsme si míchání barev, tisk podzimních listů  na papír za pomocí štětců, válečků a temperových barev.


Moc děkujeme i paní učitelky - mamince od naší kamarádky Izabelky, která si pro nás hry a pokusy s barvičkami připravila. Odměnila nás barevnými balónky.


V měsíci listopad se těšíme znovu na návštěvu velké tělocvičny – 27. 11. a na velké kamarády ze ZŠ F. Formana, kteří nám přijdou číst pohádky před odpočinkem. 

Už se budeme moc těšit, na akci s rodiči – „Mámo, táto, pojď mi pomáhat“ – odpoledne 30. 11. od 15.00 hodin v naší třídě!!!Děti ze Štěňátka a paní učitelky.


           Zapsala Zdeňka Hrabovská, Mirka Augustýnková 

Listopad 2023

„Veverka, čiperka,

Sedí v rudém kožíšku,

Ráda má jadérka,

Ze šišek a oříšků.

Skoč, veverko, skoč!

S námi se zatoč!“


Milí rodiče,


hlásíme se opět ze Štěňátka. V měsíci listopadu jsme si užili spoustu rozmanitostí podzimní přírody a pozorovali změny v ní.


Seznámili jsme se se životem zvířat v lese a na poli a s jejich přípravou na zimu. Chránili jsme své zdraví před nemocemi – s paní učitelkami jsme si užili „Čajovnu u Štěňátka“, kde jsme vnímali vůni bylinek, připravili čaje (meduňkový, bezinkový). Motivací nám byl nemocný medvídek, o kterého jsme se výborně postarali. Náš bylinkový čaj, podzimní postýlka a relaxační cvičení ho znovu postavili na nohy. Jako medicínu, jsme ochutnali náš předem připravený cibulový sirup a u čajíčku bylo slyšet hlasité pomlaskávání. Maminky, můžeme si čaj i sirup udělat doma! 


V „Pohádkovém kolotoči“ nás přivítal kašpárek, s kterým jsme si zahráli na divadlo. O Červené Karkulce, O Šípkové Růžence, O budce v poli… Někteří dokážeme měnit hlas podle postavy z pohádky, naučili jsme se stavět divadelní kulisy, využívat denní potřeby a hračky jako rekvizity Poučili jsme se z moudrosti pohádek.


Moc nás potěšilo, když nám rodiče dovolili přinést si svoji nejoblíbenější pohádkovou knihu, plyšáka z domova. Zážitkem pro nás byla i návštěva kamarádů ze ZŠ F. Formana, kteří nám četli pohádky před spaním. To se nám usínalo!!! Jako doma u maminky.


Přichází nejkrásnější měsíc v roce – prosinec. Těšíme se na Mikulášskou nadílku“ – 5. 12., netradiční tvoření s rodiči: „Zimní a vánoční ozdoba“ – 8. 12., „Koledování s kamarády“ ze ZŠ F. Formana – 19. 12. a na „Vánoční den u Štěňátka“ – dopoledne – 20.12.


Děti ze Štěňátka a paní učitelky.

 Zapsala: Zdeňka Hrabovská, Mirka Augustýnková