DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ - BŘEZEN 2021

1. TÝDEN

Těšíme se do školy-distanční vzdělávání.docx

2. TÝDEN

Jaro.docx

3. TÝDEN

Kniha-můj přítel a rádce.docx

4. TÝDEN

Jarní svátky

5. TÝDEN

Velikonoce-zvyky a tradice.docx

6. TÝDEN

Ekologie

Září 2020

Konečně jsme se po dlouhé době sešli všichni v naší třídě Štěňátko. Už jsme se na sebe mooooc těšili. Měli jsme si co povídat. Přece jsme se dlouho neviděli a zážitků bylo plno. Ve třídě to vypadalo, jako u štěbetavých vrabčáků. Každý chtěl něco říct o tom, co dělal po tu dobu, co jsme se neviděli. V té směsi hlasů a hlásků z toho byla pěkná mela. Bylo třeba si zopakovat některá pravidla – mluví jen jeden, nechám kamaráda domluvit, o slovo se přihlásím! A pak už to byla paráda – nikdo se nepřekřikoval a dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a zážitků.

Ve třídě je nás polovina dětí předškoláků a polovina o něco mladších kamarádů, kteří budou předškoláci příští rok. Ale to nevadí. Když jim náhodou něco nepůjde, rádi jim pomůžeme.

Kromě toho, že jsme si vyprávěli zážitky z prázdnin a zopakovali jsme si pravidla třídy, jsme si ve třídě vytvořili výstavku z ovoce a zeleniny, které jsme si přinesli. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, zahráli si různé hry, tvořili a malovali, naučili se nové básničky a písničky, plnili různé úkoly. Moc nás to baví. Dostali jsme i malý domácí úkol – vyrobit „bramboráčka“ a přinést do třídy. Byla to vlastně taková „Soutěž o nejlepšího BRAMBORÁKA“. Nakonec malou odměnu dostali všichni, kteří výrobky přinesli. Všem se to moc povedlo.

Jedno odpoledne jsme pozvali rodiče do třídy na akci Veselé značky. Společně jsme si namalovali trička s dopravní značkou, která se nám líbí a obrázkem štěňátka – symbolem naší třídy. Trička pak použijeme na další akce s dopravní tematikou. Až budeme mít všechno splněno, vezmeme si je domů ☺.

Také cvičíme Se sokolem do života. Za každý splněný úkol dostaneme nálepku, kterou si do sešitku nalepíme. Je to prima zábava. Už máme některé úkoly splněné.

Jako předškoláci bychom měli chodit plavat a jet na Pobyt v přírodě. Plavání je zatím odloženo kvůli vzniklé situaci. Snad se brzy dočkáme.

Těšíme se na další činnosti a úkoly, které pro nás naše paní učitelky připraví. Mnohdy ani nevíme, že to jsou úkoly nebo že se něco učíme, protože nám připadá, že si vlastně hrajeme.


Další zprávičky ze Štěňátka zase za měsíc.Zdraví Vás vaše zlatíčka a p.uč. Zdeňka a Stáňaříjen 2020

Podzimní čarování

Žloutne listí, řídnou stromy,

odlétají ptáci. Na obloze dovádějí papíroví draci.

Vrabci cvrlikají v letu: „podzim je tu, podzim je tu!“

Tak už nám nastal krásný kouzelný barevný podzim. Říjen nám rychle utekl, kouzlili jsme s plody podzimu, vyráběli jsme draky, všímali jsme si podzimního počasí s vlivem na zdraví člověka a pozorovali jsme změny v kouzelné podzimní přírodě a moc jsme si to užili.

Také jsme využili naše malovaná trička se značkami, které jsme si s Vámi rodiči namalovali. Na naší školní zahradě jsme si na stanovištích vyzkoušeli spoustu aktivit s dopravní tématikou „Nebezpečí číhá všude“. Sestavili jsme například puzzle s dopravními značkami a naučili jsme se důležitá telefonní čísla záchranných složek. Také jsme se oblékali do bezpečnostních ochranných pomůcek a využili dopravní hřiště, zajezdili jsme si na koloběžkách a kolech a nezapomněli jsme při tom ani na ochranné pomůcky (přilba, chrániče)….

Ani o prázdninách nám deštivé počasí nevadilo, i tak jsme si moc užili pobyt v podzimní přírodě.

Tak na slyšenou příští měsíc!

Vaše děti a paní učitelky Zdeňka a Veronika

Zapsala: Zdeňka Hrabovská, Veronika Šmehlíkoválistopad 2020

Listopad, listopad

lísteček nám na dlaň spad.

Zlatý lístek z javora,

zima už jde do dvora

Zdravíme Vás milí rodiče!

Tak jsme si zase užili kouzla podzimních dnů v naší školičce. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o kouzelném podzimu - barevnost stromů, ochrana před nemocemi na podzim, vliv podzimního počasí na naše zdraví, příprava zvířátek na blížící se zimu a zpestřili jsme si podzimní plískanice pohádkami-hrou na divadlo.

Velkým prožitkem pro nás mimo jiné byly akce s našimi malovanými tričky, které jsme využili při akcích „Tančící značky“, kdy jsme plnili úkoly na stanovištích s dopravní tématikou a také jsme si pořádně zatancovali. Zaujaly nás také aktivitky u akce „Aby se nic nestalo“, opět plněných na stanovištích ve třídě s pomůckami s dopravní tématikou.

Přichází měsíc prosinec, kdy nás čeká „Andělská školka“ v níž se proměníme v hodné andělíčky, také se těšíme na příchod Mikuláše a na vánoční den s posezením u stromečku.

Přejeme Vám všem krásné prožití vánočních svátků, šťastný nový rok a ať se ve zdraví po Novém roce zase všichni sejdeme.

Zdraví Vás Vaše děti a paní učitelky Zdeňka a Veronika


Zapsala: Zdeňka Hrabovská, Veronika Šmehlíková


prosinec 2020

Mikulášek zvoní, cinká, nakukuje do okýnka

nakukuje do oken, hledá hodné děti jen!

Stromečku, vstávej, ovoce dávej,

umyj se, ustroj se, je Štědrý den.


Nastal měsíc prosinec, na který jsme se těšili. Přišel k nám Mikuláš a nechal nám za dveřmi pro každého balíček s dobrotami. Také jsme se proměnili v hodné andělíčky při naší andělské školičce.

Připravovali jsme se i na vánoční den. Upekli jsme rohlíčky a perníčky z modelíny a upletli jsme vánočku (z modelíny).

Zavítal k nám i Ježíšek na vánoční den a přinesl nám spoustu krásných dárků. Největší radost nám udělalo lego pro kluky i pro holky. Zvládli jsme ho společnými silami sestavit a stala se dokonce naší oblíbenou stavebnicí. A potom už jsme se jenom těšili, až přijde Ježíšek i k nám domů.

Už se těšíme, až se zase po Novém roce všichni sejdeme a popovídáme si, co jsme o vánočních prázdninách prožili. Těšíme se v lednu na návštěvu základní školy, ale to ještě uvidíme, jak nám to situace dovolí.

Tak zase příští měsíc, Vaše děti a paní učitelky.

Zapsala: Zdeňka Hrabovská, Veronika Šmehlíkováleden 2021

Zima, zima, zimička, hází bílá peříčka,

děti si je chytají, koule si z nich dělají.

…..

Sněží, sněží, mráz kolem běží,

zima je kočičce, hřbet se jí ježí.

Fouká, fouká, bílá je louka,

zima je pejskovi ke kamnům kouká.


Začala opravdová zima a my jsme si ji tak pořádně mohli užít! Pozorovali jsme zimní přírodu, stavěli jsme sněhuláky, iglú pro Eskymáky a hráli si tak se sněhem na školní zahradě. Někteří naši kamarádi s námi oslavili narozeniny a my si nadále užíváme zimní radovánky se vším všudy. Naučili jsme se další zajímavosti o zimních sportech a také za námi přišla paní Zima, která nám nachystala spoustu úkolů a my je všechny s radostí splnili.

Letěli jsme taky společně do Vesmíru. Navštívili jsme Snoezelen, kde jsme si poslechli příběh o mimozemšťanech a uviděli jsme hvězdou oblohu a měsíční kameny. Krásně jsme zde relaxovali při měsíční písničce. Taky jsme si vyrobili velkou raketu!

Těšíme se, až bude 24. února, kdy u nás ve Štěňátku vypukne karneval. Prosíme, maminky, připravte nám masky a kostýmy. Také se těšíme, až se zase vydáme za zvířátky do lesa a až jim doneseme nějaké dobrůtky.

Tak zase další měsíc, Vaše děti a paní učitelky Zdeňka a Veronika

Zapsala: Zdeňka Hrabovská, Veronika Šmehlíková


únor 2021

Ahoj mamko, taťko,

je za námi další měsíc únor. Rychle nám vše uběhlo, protože jsme se ve školce viděli pouze 2 týdny (první a poslední týden). Uprostřed měsíce jsme museli zůstat doma v karanténě, všechno nám překazil zákeřný vir.

V prvním týdnu jsme si užili zimní radovánky se vším všudy. Napadlo spoustu sněhu a my jsme se vydali do lesa na procházku. Cesta nás zavedla rovnou ke krmelci, kde jsme zvířátkům a ptáčkům nechali dobrůtky (mrkvičku, zrníčka…). V lese bylo krásně. Pozorovali jsme stopy zvířat a naslouchali zpěvu ptáčků.

Když jsme se vrátili po karanténě do školky, čekalo nás překvapení. V naší třídě začal karneval. Vyzdobili jsme si třídu, oblíkli jsme kostýmy a masky a užili jsme si den plný soutěží, tance, zábavy a legrace. Takový byl náš únor.

A jaký bude ve školce měsíc březen?

Milé děti, v měsíci březnu se bohužel nebudeme ve školce setkávat. Je to proto, aby nikdo z nás neonemocněl. Každý týden pro nás na webových stránkách budou připravené různé úkoly, které se pokusíte splnit. Mohou Vám pomoci rodiče nebo starší sourozenci. Věříme, že se Vám tyto aktivity budou líbit.

Moc na Vás myslíme, dávejte na sebe všichni pozor, ať se zase co nejdříve sejdeme ve zdraví.


Vaše paní učitelky Veronika a Zdeňka


Zapsala: Zdeňka Hrabovská, Veronika Šmehlíková


duben 2021

Skončil nám měsíc duben. Chvíli jsme ještě byli doma, ale pak jsme se už konečně někteří z nás sešli ve školce a společně se těšíme na ostatní děti.

V dubnu jsme si zase užili spoustu legrace. Naučili jsme se spoustu zajímavých informací o domácích zvířátkách, dopravních prostředcích, městu a vesnici a také jsme oslavili den Země – všichni jsme přišli krásně v zeleném. Zasadili jsme také spoustu rostlin, jako třeba fazole, dýně, okurky a řeřichu, kterou jsme si odnesli domů na ochutnání. Těší nás se na zasazené rostliny dívat a pozorovat, jak postupně rostou. Společnými silami se o ně staráme, pečlivě je zaléváme, už jsme některé stihli také přesadit ven.

Také jsme si udělali výlet do Bělského lesa. Zapojili jsme všechny smysly, osahali jsme si kůry stromů, poslouchali zvuky okolí a dívali jsme se kolem. Během vycházky jsme mapovali cestu k lesu.

V dubnu nás zastihlo aprílové počasí, budeme doufat, že květen už bude teplejší.

V květnu se můžeme těšit na naše kamarády, také jsme zvědaví, co nám vyroste na naší školní zahrádce. Budeme se také chystat na fotografování s panem fotografem (bez sourozenců, bez rodičů, pouze sourozenci z MŠ).


Zapsala: Veronika Šmehlíková, Zdeňka Hrabovská


Květen 2021

Milí rodiče,

zase nám utekl měsíc květen, který jsme si užili se sluníčkem a všichni společně. Oslavili jsme společně svátek maminek, svátek rodiny, povídali jsme si o povoláních – kde pracuje máma s tátou. Vydali jsme se cestou kolem světa za kamarády z cizích zemí a exotickými zvířaty.

Také jsme slavili narozeniny a svátky kamarádů. Nezapomínali jsme ani na náš školní záhonek, který jsme pravidelně zalévali, okopávali. Podařilo se nám také zasadit fazole, okurky, tymián, levanduli, ředkvičky a stali se z nás malí přírodovědci.

V červnu se můžeme těšit na oslavy dne dětí, fotografování, školní výlet do Arboreta. Těšíme se na přicházející léto.


Zapsala: Veronika Šmehlíková, Zdeňka Hrabovská

ČERVEN 2021

Poslední společný měsíc jsme si náramně užili. Nejprve jsme oslavili náš Den dětí, to byla legrace. Také jsme se podívali, jak si žijí děti v jiných zemích. Připomněli jsme si také poznatky o životě na louce – co na ní roste, jak voní. Užili jsme si také sportovní odpoledne v rámci projektu Hýbejme se s radostí na stanovištích a využili jsme spoustu netradičních pomůcek. Také jsme se dozvěděli o životě v lese a ve vodě. Vyrazili jsme také hledat poklad do lesa a našli jsme ho! Užili jsme si krásy lesa všemi smysly. Také jsme byli na výukovém přírodovědném výletě v Arboretu – Nový Dvůr u Opavy. Prohlídli jsme si naučné skleníky, hmyzí domeček, minizoo, život u rybníka.

V červnu proběhlo také pasování předškoláků na školáky a pasování mladších dětí na předškoláky.

Teď už se těšíme na prázdniny, na léto, dovolené, užijeme si vody, sluníčka a spoustu zábavy.

Všem dětem, které odcházejí v září do školy, přejeme krásný vstup do základní školy, hodně kamarádů a ať se vám tam všem líbí! Doufáme, že se za námi ještě přijdete podívat, budeme moc rády. Na všechny pasované předškoláky se budeme těšit příští školní rok.

Milí rodiče a děti, chceme vám popřát co nejkrásnější prázdniny, užívejte sluníčka a vody, dávejte na sebe pozor a my se na vás v září budeme moc těšit.

Zdraví vás paní učitelky Veronika, Zdeňka a paní Barunka


Zapsala: Veronika Šmehlíková, Zdeňka Hrabovská