září 2021

Prázdniny skončily a my se opět sešli v naší třídě. Ale ne všichni. Někteří naši kamarádi jsou už letos předškoláci a jsou v Rákosníčku. Místo nich přišli k nám do třídy nové děti. Brzy jsme se s nimi skamarádili, ukázali jim, jak to u nás ve třídě chodí. Říkali jsme si, jak se jmenujeme, jakou máme značku, kam ukládat své věci a hračky ve třídě, pravidla třídy a kamarádského chování a všechno možné. Abychom si to všechno zapamatovali, vymýšlely naše paní učitelky různé hry – hledali jsme své značky různě po třídě, řekli jsme jméno kamaráda a poslali mu míč nebo hru „Kdo se schoval“, třídili jsme hračky a ukládali, kam patří a spoustu dalších her. Byli jsme se podívat v Rákosníčku za našimi kamarády, zazpívali jsme si s nimi známé písničky, zatančili si a taky chvilku pohráli. Letos máme i jednu novou paní učitelku, jmenuje se Adélka a paní učitelku Stáňu.

Zjistili jsme také, co se skrývá za dveřmi v naší školce – ředitelna, prádelna, kuchyň, (tak velký sporák ani velké hrnce doma nemáme). Taky jsme se domluvili, že se někdy přijdeme podívat, jak nám paní kuchařky připravují pomazánku na svačinku.

Prošmejdili jsme i naši školní zahradu, vyzkoušeli skluzavky – stále to na nich klouže stejně, a když bylo teplo a svítilo sluníčko, chodili jsme tvořit na naše pískoviště.

Parádně jsme si užili sportovní dopoledne „Hýbejme se s radostí“ na školní zahradě a vyzkoušeli jsme si spoustu tradičních i netradičních sportů – lukostřelbu, chůzi po laně, lackros, golf a další sporty.

A už tu máme podzim. Listí se barví, v zahradách se sklízí ovoce a zelenina. Přinesli jsme si nějaké ovoce a zeleninu do třídy a zhotovili si výstavku. Povídali jsme si, jaké známe ovoce nebo zeleninu, poznávali podle barvy, tvaru a chuti a dokonce jsme si vyrobili ovocné jednohubky s trochou čokolády. Každý si vybral, co mu chutná. Mňam, ty byly dobré. Pečovali jsme také o naši bylinkovou zahrádku. Víte, jaké bylinky tam máme – mátu, meduňku, tymián a taky levanduli. Dokonce nám vyrostla i fazole.

Z různých klacíků, suché trávy a barevného listí jsme vytvořili hnízdečko pro ptáčka (ptáček byl udělaný ze šišek). Jsme si vyzkoušeli, co to dá ptáčkům práce, než takové hnízdo vyrobí, ale povedlo se nám. Podívejte se do našeho albíčka na fotky.

Co nás čeká v říjnu:

Povídání o podzimu, změnách v přírodě, přírodniny, …

5.10. – výlet do Záchranné stanice Bartošovice (poraněná a opuštěná zvířata a ptáci)

19.10. – Vánoční focení

25.10. – „Projektový den“ – navštíví nás pejsek (canisterapie)

26.10. – jdeme do tělocvičny v ZŠ (sportovní oblečení a obuv s bílou podrážkou

27.10. a 29.10. – podzimní školní prázdniny (omezený provoz)

Zdraví vás děti z Bobka a p.uč. Adélka a Stáňa

Sledujte informace v šatně třídy a na našich webových stránkách.

Zapsala: Viktorinová St.