DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ - BŘEZEN 2021

1. TÝDEN

Aktivity - text.docx

2. TÝDEN

Aktivity -text.docx

3. TÝDEN

Aktivity 3.docx

4. TÝDEN

Aktivity 4 týden.docx

5. TÝDEN

Aktivity 5

6. TÝDEN

Aktivity 6

září 2020

Skončily prázdniny a začal nový školní rok. Po dlouhé době jsme se zase sešli v naší třídě, ale ne všichni. Někteří naši kamarádi jsou ve třídě Rákosníček, protože už jsou předškoláci a místo nich přišli mezi nás nové děti. Když přišli do školky, ukápla nějaká ta slzička, ale teď už se jim v naší třídě líbí. Se vším jsme je seznámili. Chvilku nám trvalo, než jsme si zapamatovali všechna jména, pomohli jsme jim poznávat značky v umývárně a v šatně, kam si ukládáme svoje věci. Ukázali jsme jim, jaké máme ve třídě hračky a kam je uklidit, když už si s nimi nechceme hrát. Zopakovali jsme si pravidla třídy. Přibyla i nějaká nová. I když je už známe, tak nám někdy dělá problém je dodržet. Musíme si je často připomínat.

Začal podzim a my si povídali, co všechno se dá sklidit ze zahrádky a kde se schovávají vitamíny – přece v ovoci a zelenině. Naučili jsme se nové básničky a písničky, namalovali spoustu obrázků. Však je míváme vystavené na nástěnkách v šatně. Stihli jsme si také s rodiči namalovat krásná trička s veselými dopravními značkami a nechyběli na nich ani Bob a Bobek. Trička použijeme na další akce ve školce.


O čem si budeme povídat v říjnu

  • jak se zvířátka připravují na zimu

  • co se děje v přírodě na podzim - barvy podzimu, plody lesa

  • akce s dopravní tématikou s malovanými tričky


Zapsala: Vladimíra Macečková

říjen 2020

Už je za námi další měsíc. Užili jsme si spolu spoustu legrace a zábavy, dozvěděli jsme se mnoho nových věcí. Listí na stromech začalo měnit svou barvu. Už nebylo zelené, ale barvilo se do žluta, do hněda a některé lístky byly dokonce i červené. Sbírali jsme je do podzimní kytice, kterou jsme si přinesli do třídy. Listy jsme otiskovali a dělali z nich různé obrázky, některé jsme si vylisovali. A víte, jak krásně šustí spadané suché listí pod nohama? Využívali jsme pěkného podzimního počasí, a co nejvíce jsme chodili ven na školní zahradu.

Na podzim se nejen barví listí, ale i zvířátka se připravují na zimu, protože v zimě nic neroste, a proto si musí udělat zásoby. O zvířátkách v lese jsme si nejen povídali, ale také jsme si na zvířátka zahráli. Přenášeli jsme kaštany, žaludy, porovnávali jsme, počítali je a ze šišek, plastelíny a korálků jsme vyrobili roztomilé ježečky.

Využili jsme i naše malovaná trička. Plnili jsme úkoly, které byly připraveny na stanovištích na naší školní zahradě - co má mít na sobě správný cyklista, snažili jsme se dodržovat předpisy při jízdě na koloběžkách na dopravním hřišti, jaká jsou důležitá telefonní čísla, jak ošetřit zraněného a odnést ho do bezpečí, procvičili jsme obratnost na překážkové dráze a plno dalších úkolů. Mnoho jsme se dozvěděli a užili si při tom i spoustu legrace. Ve třídě jsme si v tričkách zatančili a zahráli hry na dopravu. Však se podívejte na naše fotečky. Těšíme se, co pro nás připraví naše paní učitelky příště.

O čem si budeme povídat v listopadu?

- o pohádkách a pohádkových knížkách

- jak si chránit zdraví, předcházet nemocem a úrazům

- o našem tělíčku – smysly, části těla, …

Zdraví Vás děti z Boba a Bobka a p.uč. Vlaďka a Stáňa

Zapsala: Vladimíra Macečková a Stanislava Viktorinová

listopad 2020

Listopad, listopad,

lísteček mi na dlaň spad.


Listí ze stromů už všechno opadalo, a když se v něm proběhneme, tak krásně šustí pod nohama. Venku je stále větší zima. Nám to ale nevadí. Stále máme co dělat, o čem si povídat nebo něco tvoříme. A protože je den stále kratší a stmívá se stále dříve, je čas na pohádky. Do třídy jsme si z domu přinesli naše nejmilejší pohádkové knížky a udělali si z nich ve třídě výstavku. Vyprávěli jsme si pohádky, četli z našich knížek, hledali dvojice postaviček z večerníčků, navlékali korálky pro princezny, zatančili jsme si jako na královském bále, poznávali jsme pohádky podle úryvků a obrázků. Nezapomněli jsme ani na večerníčka pěkně jsme si ho namalovali a na hlavu jsme přilepili jeho papírovou čepičku.

A protože se s chladným proměnlivým počasím objevují i různé bacily, povídali jsme si, jak se před nimi chránit, jak se oblékat, aby nám venku nebylo zima. Nezapomněli jsme ani na vitamíny. Povídali jsme si o našem tělíčku. Co je pod kůží, snažili jsme se spočítat kostičky, jak nám tluče srdíčko, když jsme v klidu nebo zase když běháme. Mnoho jsme se dozvěděli, ukázali si na obrázcích a maketách, prohlédli v knížkách. „Aby se nic nestalo“ – to jsme si zase povídali, jak se chránit před úrazy a jak pomoct zraněnému kamarádovi, koho přivolat na pomoc v nebezpečí. Všechno jsme si vyzkoušeli na našem „nemocném“ medvědovi. Medvídek byl pacient a my záchranáři. Pěkně se nám ho povedlo ošetřit. Však je to vidět na našich fotečkách ve fotoalbíčku.


Vaše dětičky z Boba a Bobka


A co nás čeká další měsíc?

„Čertovská třída“ s Mikulášskou nadílkou – pátek 4.12.

Vánoční den (dopoledne pro děti) – úterý 15.12.Zapsala Stanislava Viktorinováprosinec 2020

Tak už je za námi poslední měsíc v tomto roce. A co jsme všechno zvládli? Celý prosinec byl ve znamení vánočních svátků a příprav na ně. Vyzdobili jsme si třídu a nazdobili stromeček. Kdo chtěl, mohl si přinést svou vlastní ozdobu a zavěsit ji na stromek. Dozvěděli jsme se, že kdysi dávno byl Mikuláš moc hodný pán, který pomáhal chudým lidem a dětem a snažil se je bránit, když jim někdo ubližoval. Od té doby dostávají hodné děti na Mikuláše (když má svátek) malé dárečky – sladkosti, ovoce, oříšky… Namalovali jsme si čertíky, zpívali jsme čertovské písničky, zkoušeli čertovské učení – jako je třeba strašení, šklebení, brblání. V pátek se naše třída proměnila v čertovskou třídu. Všichni jsme byli za čertíky a čertice. Dokonce i paní učitelky měli rohy. Užili jsme si při tom spoustu legrace, zahráli si čertovské hry, zatančili čertovský tanec. Viděli jsme i Mikuláše, jak se prochází po naší školkové zahradě. Strašili a brblali jsme i na chodbě. Když jsme se vrátili do třídy, čekalo nás překvapení. Mikuláš nám nadělil balíčky s dobrůtkami, které jsme si odnesli domů.

Venku je stále větší zima, ale sníh ne a ne napadnout. A napadl! Hned jsme toho využili a dováděli i na té troše sněhu. Škoda, že vydržel jen jeden den. Přilepšili jsme i ptáčkům, zavěsili jsme na keře a stromy na naší zahradě různé lojové semínkové koule.

Také jsme si povídali, jak pomáháme maminkám doma. Utíráme prach, vysáváme, uklízíme si v pokojíčku hračky. To kdyby některé mamky slyšeli, asi by se moooc divili. ☺ ☺ ☺ Ve třídě máme také pěkně uklizeno, „napečené“ plastelínové cukrovíčko. Zkrátka už jsme připraveni na ten den. My víme, že toho má Ježíšek mnoho, a že do školek chodí dřív, protože na Štědrý den jsme doma u stromečku.

Připravili jsme dobrůtky, ovoce a oříšky na stoly, rozkrojili jablíčko – byla tam krásná hvězdička, pouštěli jsme lodičky ze skořápek oříšků s malou svíčkou, povídali si, jaké jsou jinde vánoční zvyky, zazpívali koledy. Nezapomněli jsme ani na naše zvířátka v koridoru školky. Přinesli jsme jim rozkrájená jablíčka. Hned se do nich pustili. Potom jsme se vrátili do třídy. Aaaa byl tu!!! Pod stromečkem byly dárečky! Některé byly pro nás a my si je odpoledne odnesli domů, některé hračky zůstanou ve třídě a s nimi si budeme společně hrát a půjčovat si je. Teď už se těšíme, co najdeme pod stromečkem doma.


Až se zase sejdeme po vánočních prázdninách, můžeme přinést do třídy některé hračky, co jsme doma našli pod stromečkem a ukázat je kamarádům. Máme to dovoleno.Přejeme všem příjemně prožité vánoční svátky,

bez stresu, hodně lásky, zlo patří jen do pohádky.

V novém roce hlavně zdraví a kopec štěstí.


Vaše milé dětičky z Boba a Bobka a p.uč. Karla a Stáňa


Těšíme se na další spolupráci a snad už budeme moci připravit odpoledne nějakou společnou akci.


Zapsala: S. Viktorinová

Leden 2021

Po vánočních prázdninách jsme se zase sešli v naší třídě. Povídali jsme si, jak jsme trávili prázdniny a taky, co jsme našli doma pod stromečkem. Některé hračky jsme si mohli přinést do třídy a ukázat je kamarádům a společně si s nimi pohrát. Bylo moc prima ukázat kamarádům své nové hračky. Dozvěděli jsme se, kdo byli Tři králové a rozloučili jsme se s naším stromečkem ve třídě. Roztřídili jsme ozdoby a uložili do krabic, aby se nerozbili a my si mohli zase za rok ozdobit stromeček.

Konečně začalo sněžit a my si užívali zimních radovánek. Stavěli jsme sněhuláky, vyšlapávali a rozlišovali stopy ve sněhu a za použití lopat vytvořili sněhovou horu. Taky jsme si užili pořádnou koulovačku. Do koulovačky se zapojili i naše paní učitelky. Bylo to super.

Ve třídě jsme dělali pokusy se sněhem – v teple se rozpustil a pak jsme zase dali rozpuštěný sníh – vodu za okno a přes noc pěkně zmrzla. Povídali jsme si o zimním sportování a možných nebezpečích, jak se oblékat na zimní vycházku, naučili jsme se básničky a písničky o zimě. Nejvíc se nám líbila písnička o mrazících uličnících.


Dva mrazíci uličníci pod střechou si hráli,

houpali se na rampouchu, všemu se jen smáli.

Tralali, tralala, všemu se jen smáli.


Na okýnko nakreslili les a taky vránu,

malovali, zapomněli, že les nemá bránu.

Tralali, tralala, že les nemá bránu.


Jedna hvězda utkala jim ze světýlka mašli,

dva mrazíci uličníci cestu zase našli.

Tralali, tralala, zase cestu našli.


Na mrazíky jsme si také zahráli – namalovali jsme zamrzlé okno a naučili se hru.

Nezapomněli jsme ani na ptáčky, kteří u nás zůstávají v zimě. Povídali jsme si, kteří to jsou a jak se o ně postarat. Venku jsme jim na stromy na naší školní zahradě zavěsili lojové koule.


Co nás čeká v únoru?

Karneval – 10.2. (středa) Mamky, už můžeme spolu vymýšlet masku, moc se těšíme.

Školní Jarní prázdniny 15.2. – 19.2. (omezený provoz)
Vaše zlatíčka z Boba a Bobka


Zapsala Viktorinová St.

únor 2021

Únor bílý, pole sílí.


A skutečně únor bílý byl. Sněhu jsme si užili dost a dost. Stavěli jsme sněhuláky, koulovali jsme se, kreslili jsme obrázky do sněhu a pozorovali stopy ve sněhu. Nezapomněli jsme ani na ptáčky. Zavěšovali jsme jim na stromy jejich dobroty – lojové koule a sypali zrníčka za okno na parapet.

První dva týdny jsme žili karnevalem. Vyzdobili jsme si třídu, vyrobili klauna z papírových talířků, nazdobili stoly i nástěnky v šatně. Maminky nám připravili masky, na stůl jsme nachystali dobroty a karneval mohl začít. I naše paní učitelka měla masku. Všichni jsme se vyfotili, připili dětským šampíčkem a začala promenáda masek. V herně tančili princezny, jednorožci, čarodějky, mažoretka, poppy-trollové, kovboj, dinosauři, spidermani, batman, závodník a na to všechno dohlížel hasič. Taky jsme si pěkně zasoutěžili. Užili jsme si spoustu legrace a taky pěkně pomlsali. Všechny odměny jsme si odpoledne odnesli v kornoutcích domů.

Další týden byly jarní prázdniny a to nás byla většina doma. Volna si užily i naše paní učitelky.

Po prázdninách jsme si povídali o vesmíru. Stavěli jsme rakety a vesmírné město z kostek a stavebnic, ukázali si, proč se střídá den a noc. Kosmonaut musí být nejen zdatný, ale musí splnit i jiné úkoly. Svou zdatnost jsme si vyzkoušeli na překážkové dráze. Vyrobili jsme si helmy pro kosmonauta a „letěli“ do vesmíru. Bylo to moc prima, dozvěděli jsme se mnoho nových věcí.


Kosmonautem chci já být,

svoje tělo otužit.

Levá, pravá, vpřed a vzad,

nesmím výcvik vůbec vzdát.


Škoda, že teď nemůžeme do školky. Snad to nebude moc dlouho trvat a brzy se zase sejdeme v Bobku.


Vaše zlatíčka z Boba a Bobka


Podívejte se na fotečky, snad se vám budou líbit i činnosti, které vám připravujeme na našich webových stránkách. Těšíme se, že se brzy setkáme. P.učitelky Stáňa a KarličkaZapsala Viktorinová St.duben 2021

Po dlouhé době se nás sešlo ve třídě jen několik kamarádů. Ostatní kamarádi ještě do školky nemohli přijít, ale byli u nás ve třídě některé děti z Krtečka. Povídali jsme si, jak jsme trávili čas, když byla školka ještě zavřená. Prohlédli jsme si pracovní listy a obrázky, které jsme doma vytvořili. Některé obrázky máme na výstavce ve třídě nebo dokonce i v rámečcích na schodišti k naší třídě.

Zopakovali jsme si pravidla, zapamatovali si jména nových kamarádů z Krtečka a při mytí rukou jsme si zopakovali básničku o správném umývání, aby na nás bacily nemohly. Povídali jsme si o jaru, jaké kvetou kytičky, snažili jsme se přivolat sluníčko, abychom mohli trávit co nejvíce času na školní zahradě. Na jaře se rodí mláďátka – poznávali jsme je podle hlásků, přiřazovali, kdo ke komu patří a jak je správně pojmenovat. Trochu se nám pletla mláďata, ale teď už je snad správně pojmenujeme. V dubnu má naše Země svátek, připomněli jsme si, jak ji můžeme chránit, aby se nám tu dobře žilo, kam patří které odpadky, jak pečovat o rostliny a co všechno potřebují rostliny, aby byly pěkně zelené, a tak nám pomohly k pěkně čistému a zdravému prostředí. Vyzkoušeli jsme si to na pokusu s fazolemi. Nechali jsme je naklíčit, potom jsme je zasadili do květináčků, dali do různého prostředí – za okno, do místnosti k oknu a do skříně. Všechny jsme poctivě zalévali. Jeden jsme nezalévali a ten chudák uschnul, jeden zalévaly vodou s olejem, ten byl taky nic-moc, ve skříni bez světla sice vyrostl, ale byl dlouhý a žlutý, na okně v chladu rostl moc pomalu. Nejlépe dopadl zalévaný v místnosti. Tak jsme se přesvědčili, že rostlinky, aby se jim dobře dařilo, potřebují vodu, živiny z půdy (hlíny), teplo a světlo. Zasadili jsme si každý do kelímků řeřichu a zalévali. Brzy vyrostla a my ji měli na chlebu s pomazánkou – zdravá svačinka. Byli jsme na vycházce v nedalekém Bělském lese. Zopakovali jsme si pravidla, jak se v lese správně chovat. Všechno jsme zaznamenali – co jsme slyšeli, co viděli a pozorovali, osahali jsme různé kůry stromů a jak je hebký mech. V altánku jsme si pochutnali na zdravé svačince, kterou nám maminky připravili do batůžků (ovoce a zelenina). Došli jsme až ke „Svatému prameni“ a pak jsme se kolem „Křížové cesty“ lesem vrátili zpátky do školky. Ve školce jsme si pak nakreslili plánek naší trasy. V lese bylo moc prima a určitě si vycházku za pěkného počasí zopakujeme. Je třeba nejen chránit prostředí kolem nás, ale také sebe. To jsme si povídali o tom, kde je dobré si hrát a kde na nás číhá nějaké nebezpečí a jak se mu vyhnout. Viděli jsme to i v pohádce o klucích kočičích – Byla jednou koťata.

A co budeme dělat v květnu? Tak to až zase příště. Pšššt-mamky budou mít svátek, to jim určitě něco hezkého vyrobíme. Snad už se konečně sejdeme se všemi našimi kamarády.
Zapsala: Viktorinová St.


květen 2021

Na začátku května jsme si povídali o maminkách a jak jim můžeme doma pomáhat. K jejich svátku jsme vyrobili kytičku a přáníčko s pěknou básničkou. Také jsme si povídali, jaké je to u nás doma, kolik nás doma bydlí, jaké místnosti k čemu slouží. Zjišťovali jsme, kde mamka s taťkou pracují, co ke své práci potřebují. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého dalších povoláních. Zahráli jsme si na lékaře – ošetřili jsme panenky, našeho medvěda a také naše paní učitelky. Vyzkoušeli jsme si, jak je možné přenášet zraněné, když jsme někde v přírodě. Jako pekaři jsme pekli koláče a jiné dobroty z plastelíny. Vyzkoušeli jsme si, jaké je to být herci – zahráli jsme si pohádku „O zlé koze“. Byli jsme tanečníky i hudebníky, policisté nebo hasiči. Nezapomněli jsme ani na zahradníky – sadili jsme bylinky a na našem záhonku se o ně pěkně staráme – zaléváme, kypříme, vytrháváme plevel. A víte, jaké bylinky tam máme? Krásně voní levandule, máta nebo tymián. Ještě nesmíme zapomenout na jahůdky, snad nám nějaké vyrostou a budeme je moci ochutnat a třeba sklidíme i nějaké fazole. Všechno, co jsme dělali, bylo moc zajímavé. Něco jsme už věděli ze svých zkušeností, ale také jsme se dozvěděli mnoho nového.

Už je před námi poslední měsíc před prázdninami. Určitě si pro nás naše paní učitelky zase připraví něco zajímavého na prozkoumání. Těšíme se na náš svátek – Den dětí a taky na výlet do Arboreta.

Tak nashle zase příště.


Vaše zlatíčka z Boba a Bobka
Zapsala Viktorinová St.

červen 2021

Je za námi poslední měsíc v tomto školním roce. Byl to měsíc plný krásných zážitků. Oslavili jsme náš svátek – Den dětí. Byl to den plný her a soutěží, malování na obličej, čekala na nás také sladká odměna a zmrzlinový kornout. Povídali jsme si o životě dětí, které žijí v různých částech naší planety, proč mají černoušci tmavou kůži a dozvěděli se mnoho nového a zajímavého. Vyrobili jsme si čelenky a zahráli si na indiány, zatančili si indiánský tanec. Při klokaních závodech jsme přenášeli plyšáky. Moc jsme se nasmáli. Na odpolední akci „Hýbejme se s radostí“ jsme si vyzkoušeli svou zdatnost a šikovnost na nových netradičních pomůckách a s netradičním nářadím – balanční dráha s kladinou, medové hory, tvarující lano, balanční lžíce s vajíčky, stolní minigolf a mnoho dalších.

Také se nám líbil výlet do Arboreta. Kromě palem, exotických rostlin a kaktusů ve sklenících jsme viděli vycpaná zvířata, brouky a motýly. Také jsme se byli podívat v minizoo, kde byly kozy, oslíci, andulky a morčátka. Z výletu jsme se vrátili sice unavení, ale plní zážitků.

„Svět okolo nás“ – to jsme si povídali o životě u vody, v lese a na louce (rostliny a živočichové), pozorovali jsme mravence, broučky, různé trávy a listy pod lupou.

A nakonec jsme si ještě povídali o prázdninových aktivitách a možném nebezpečí v období prázdnin.


Děkujeme všem rodičům za spolupráci během celého školního roku.


Přejeme pohodové prožití prázdnin a dovolené plné příjemných zážitků.


Děti a p.učitelky Kája a Stáňa