září 2022

ZÁŘÍ 2022 VE TŘÍDĚ BOB A BOBEK


Kamarád, kamarád,

to je ten, koho mám rád.

Pomůžu mu, poradím

po vláskách ho pohladím.

Všichni jsme tu kamarádi,

protože se máme všichni rádi.


Prázdniny skončily a my jsme se těšili, až nám začne školka. Naše třída se jmenuje Bob a Bobek, kde máme dvě hodné paní učitelky, Zdeničku a Adélku. Společně jsme se přivítali se všemi dětmi. Některé děti tady chodili i loni, tak nám ukázali, co všechno v té naší třídě je. A taky, že toho je, tolik hraček, jsme ještě neviděli pohromadě.

Hodně jsme opakovali naše jména, ať si nás každý zapamatuje a taky ať známe všechny ty nové kamarády a naším úkolem bylo pořád si opakovat jakou máme značku, abychom našli své věci v šatně, do jakého ručníku si máme utírat ruce. Seznamujeme se pořád s pravidly třídy, abychom se cítili šťastně a hlavně bezpečně. Učíme se používat kouzelná slovíčka, hezky poděkovat, požádat a hlavně pozdravit a rozloučit se. Pořádně jsme si prošli tu naší třídu, abychom zjistili, co všechno tady máme. Jaké námětové koutky na hraní, jako například kuchyňku, kde můžeme vařit! Už umíme udělat pizzu, hamburger a taky zmrzlinu 😄.

Také jsme byli prozkoumat naši školku. Byli jsme se podívat na naše zvířátka a donesli jsme jim nějaké ty dobroty, jablíčka. Všechna jsou moc roztomilá. Navštívili jsme kamarády v jiné třídě a podívali jsme se, jak to u nich vypadá. A moc se nám tam líbilo, ale naše třída je naše třída. A co jsme se ještě v září dozvěděli? Povídali jsme si o babím létě, co to vlastně znamená, učíme se nové básničky a písničky. Vytvořili jsme si Strom Přátelství, aby každý viděl, že se z nás stali kamarádi. Hledali jsme Dešťovou panenku ve třídě, našli jsme ji a společně si sní zatančili a zazpívali. Vybarvovali jsme barevně deštníčky. Poskládali jsme pár velkých hradů z kostek. Vytvořili jsme nového kamaráda z barevných pet víček a dali jsme mu jméno Martínek. A už jste viděli tu naší zahradu? Ta je, co. Je parádní! Všechno jsme si museli vyzkoušet. Nejvíce nás bavili stavění hradů z písku, tak doufáme, že se sluníčko ještě ukáže, abychom mohli ještě nějaký ten hrad postavit. Hráli jsme si na auta na dopravním hřišti, využili jsme průlezky se skluzavkou. A už se těšíme, co nás bude čekat další měsíc!

Akce plánované na měsíc říjen:

 • ,,Dráček Mráček” (domácí tvoření s rodiči, od 3.10. do 14.10, pak vystavení ve třídě)

 • ,,Chemie v kuchyni” (vaření, pokusy v Montessori třídě 20.10.2022)

 • Návštěva tělocvičny na ZŠ

 • Pozorujeme a objevujeme kouzla podzimu


Pozdravy posílají děti z Bobka a paní učitelky.Zapsala: Adéla Rašková

ŘÍJEN 2022

ŘÍJEN 2022 VE TŘÍDĚ BOB A BOBEK

Je za námi další měsíc. Na začátku měsíce jsme se dozvěděli, že už je podzim. Povídali jsme si o podzimu, jaké má znaky, jaké jsou barvy podzimu. Pořád se učíme nové a nové básničky a písničky o podzimu. Tvořili jsme dráčky, listy pomocí pet víček. Poznávali jsme přírodniny, které jsme nasbírali s rodiči a donesly pak do školky. Dokonce jsme se na listy, šišky, žaludy a kaštany pořádně podívali lupou. A to byla paráda! S lupou je všechno hned větší. Třídili jsme je podle velikostí, ale to nám moc nešlo, ale máme moc hodné paní učitelky a ty nám se vším vždycky pomůžou. Hodně jsme tvořili, malovali, lepili i jsme obtiskávali listy, co jsme společně nasbírali na školní zahradě.

Dostali jsme domácí úkol. Doma jsme měli vytvořit s rodiči Dráčka Mráčka. A všem se moc povedli a když jsme je donesli do třídy, tak paní učitelky je dali na záclony ve třídě. Všude teď máme naše veselé dráčky. Jako odměnu každý z nás dostal lízátko a taky diplom od paní učitelky. Bylo to super 🙂.

Potom jsme si povídali, co dále patří k podzimu a dozvěděli jsme to je ovoce a zelenina. Zpívali jsme samé krásné písničky o ovoci a zelenině. A dostali jsme další úkol, vyřídit doma, aby nám rodiče dali školky nějaké ovoce a zeleninu. A tak jsme nosili a nosili a rychle se nám zaplnili košíky na parapetu, které byly úplně plné. Dozvěděli jsme se, že ovoce a zelenina má plno vitamínů, proto je důležité abychom ho jedli. Zkoumali jsme jakou má barvu, tvar a taky jak vypadá, když se rozkrojí. Říkali jsme si, které je sladké, kyselé a dokonce jsme měli i ochutnávku a mooc nám to chutnalo. Na závěr, jsme měli jednohubky z ovoce a piškotů, mňam!😋

V rámci projektu Veselá věda – Chemie v kuchyni, jsme si vyzkoušeli vaření! Byli jsme u kamarádů v Montessori třídě, kde mají opravdickou kuchyň, ale malou přesně pro nás pro děti. Nejdříve jsme si povídali o různých nebezpečí, co by se nám mohlo stát a hlavně na co v kuchyni nesahat! Udělali jsme si výborný pudink s ovocem, lentilkami a šlehačkou. A to teda byla mňamka! Nejdříve jsme si povídali a ukazovali, co všechno na to budeme potřebovat. Pořádně jsme všechno míchali a míchali a drželi palce, aby se nám to povedlo. A co myslíte? Ano, moc se nám to povedlo a bylo to výborné, hned jsme to s chutí snědli.

Oslavili jsme narozeniny od našeho kamaráda Tomáška, zazpívali jsme mu a hlavně jsme mu popřáli ať se mu ve školce líbí a ať má plno kamarádů.

Začali jsme si podívat o zvířátkách v lese a na poli a tím, taky budeme pokračovat i další týdny. A už se moc těšíme, co se všechno dozvíme a naučíme.


Tak ahoj zase za měsíc! 🙂


Akce plánované na měsíc listopad:

 • Vánoční focení 3.11.

 • exkurze do ,,Světa techniky” - Dolní oblast Vítkovic 15.11.


Pozdravy posílají děti z Bobka a paní učitelky.

Zapsala: Adéla Rašková

LISTOPAD 2022

LISTOPAD 2022 VE TŘÍDĚ BOB A BOBEK


Další měsíc je za námi. V listopadu jsme pokračovali v podzimním čarování a začali jsme si podívat o zvířátkách v lese a na poli. A hodně jsme se toho dozvěděli, například jaká zvířátka můžeme v lese najít a dokonce jsme zjistili, že třeba takového slona v lese nemůžeme najít, co nám přijde jako škoda, ale už víme, že by mu byla teď v zimě zima. A, že přichází zima, to bylo další téma. Zjistili jsme, že si zvířátka musí dělat zásoby na zimu a jsme si to vyzkoušeli, když jsme ve třídě sbírali šišky, oříšky pro veverku a bylo to parádní, protože to paní učitelka udělala jako závod dvou družstev. Povídali jsme se si, že zvířatka rozdělujeme na lesní, domácí, bylo to hodně zajímavé. Zkoušeli jsme hádat, které zvířátka v zimě spí a které zase ne. Naučili jsme se samé krásné básničky a písničky o zvířátkách.


Další téma následovalo bacilů se nebojíme. Povídali jsme si, co to jsou bacily a viry. Co musíme udělat pro naše těla, abychom nebyli nemocní. A nejhlavnější, že musíme jíst hodně ovoce a zeleniny, protože tam je hoodně vitamínů a to, se také snažíme, když máme každé ráno ovoce všechno sníst.

Zkoumali jsme vlastní tělo pomocí lupy, jak kůži tak vlasy. Povídali jsme si to smyslech a které to jsou. Hráli jsme plno smyslových her, které nás moc bavily, třeba poznat kamarádi pomocí jeho hlasu, to byla teda sranda!


A dokonce jsme jeli na výlet! Jeli jsme se Světa techniky do Dolní oblasti Vítkovic. Čistili jsme obří zuby obřími kartáčky, zkoumali jsme lidské tělo, co se skrývá pod kůží. Vařili jsme v dětské kuchyňce samé dobrůtky. Někteří z nás si zahráli na Bistro a byli číšníci a někteří z nás byli hosté, to jsme si moc užili. Stavěli jsme městečko z velkých kostek a bylo toho opravdu hodně. Moc nás to tam bavilo, tak doufáme, že tam někdy zase pojedeme na výlet.😁


Taky jsme oslavili další narozeniny. A ty měl náš kamarád Adámek, ten si pro nás připravil krásný balíček. My jsme mu společně zazpívali a popřáli všechno nejlepší a hlavně ať se mu ve školce líbí a, že ho máme všichni rádi!❤️


A zima se blíží! A co to znamená? No přeci, že za chvílí přijde Ježíšek! Ale nejdříve si budeme povídat o tradicích, zvycích o vánocích, jaké jsou znaky zimy. Jak to chodí u nás doma na Vánoce.

A taky přijde Mikuláš!

Už se moc těšíme!


Tak ahoj zase za měsíc!🙂


Plánované akce na měsíc prosinec:

 • 5.12. - 9.12. - Mikulášský rej v naší třídě (kostýmy čerta a anděla)

 • 5.12. Mikulášská nadílka

 • 20.12. Vánoční den - dopolední posezení s dětmi u Vánočního stromečku s dárky (prosíme rodiče o spolupráci na vánoční stůl)


Přejeme Vám krásné a klidné Vánoce, bohatého Ježíška. A hodně zdraví do Nového roku! Budeme se na Vás moc těšit!

S přáním paní učitelky Zdenička a Adélka.


Zapsala: Adéla Rašková

prosinec 2022

PROSINEC 2022 VE TŘÍDĚ BOK A BOBEK


Vánoční stromeček v pokoji stojí,

děti ho po roce svátečně strojí.

Nahoru hvězdičku, doprostřed andílka, dolů jen maličko, tam bude nadílka


Měsíc prosinec je za námi. A byl to opravdu moc krásný a taky kouzelný měsíc plný překvapení.

Začalo to týdnem Veselé žerty s Mikulášem a čerty, kdy jsme na celý týden přeměnili na čerty a andílky. Ale nebojte, byli jsme hodní čertíci, sice jsme pořádně rohy, ale opravdu jsme nezlobili.😁 Naučili jsme se plno novým básniček a písniček o Čertech, Mikulášovi i Andělovi. A neuvěříte, kdo za námi na naši školní zahradu přišel. Chcete to vědět? Opravdový Mikuláš chodil po naší školní zahradě a zvonil zvonečkem a my jsme mu mávali. To bylo opravdu super.

Byli jsme pozdravit naše kamarády v jiných třídách a společně jsme si zpívali a tančili. A jak jsme se vrátili zpátky do třídy, tak v herně, bylo něco zakryté… A my vůbec nevěděli, co to je nebo co tam bude a říkali jsme si, aby na nás něco nevyskočilo a tak jsme poprosili paní učitelku ať se podívá, co tam je. A neuvěříte! Byl tam balíček, pro každého z nás od Mikuláše, byl zrovna u nás, když jsme byli za kamarády. Je škoda, že jsme tam nebyli. Ale to nevadí, ty balíčky nám udělali moc velkou radost.

Po Mikuláši jsme si Vánočně vyzdobili naši třídu. Zdobili jsme stromeček baňkami, světýlky, řetežy a u toho jsme zpívali koledy, bylo to opravdu moc hezké. A my už věděli že za chvíli přijde Ježíšek a moc jsme se těšili. Společně jsme se bavili, co bychom chtěli od Ježíška dostat.

A viděli jste, co se to dělo za okny? Sněžilo! Opravdu sněžilo a byla to nádhera!! A my si to pořádně užili, koulovali jsme se, stavěli sněhuláky, dělali andělíčky. Moc jsme si to užili.

A na závěr jsme si udělali ve třídě Vánoční den. Přinesli jsme se samé dobroty a vytvořili krásný Vánoční stůl plný dobrot. Rozkrajovali jsme jablíčka, pouštěli lodičky, zapálili (teda paní učitelky) prskavky. Odnesli jsme nějaké dobrůtky i našim zvířátkům ať mají radost a než jsme došli do třídy, tak jsme uslyšeli zvoneček… Podívali jsme se na sebe a nemohli uvěřit tomu, že Ježíšek přišel i k nám do třídy. Rychle jsme utíkali do třídy, kde pod stromečkem jsme viděli několik dárků a hned jsme se do nich pustili a rozbalovali. Měli jsme se opravdu moc velkou radost a cítili vděčnost. Pak jsme se pustili do našich dobrot a bylo to mňamka.

A společně jsme si popřáli Krásné Vánoce!


Tak ahoj za měsíc! Zdraví děti z Bobka a paní učitelky.


Plánované akce na měsíc Leden 2023:

 • 12.1 Návštěva tělocvičny na ZŠ

 • Sněhuláci na sněhu (stavění venku na školní zahradě)


Z celého srdce Vám přejeme Krásný Nový rok, plný pohody, klidu a hlavně zdraví. Moc děkujeme všem kamarádům, rodičům a paní učitelkám. Budeme se těšit v Novém roce 2023!


Zapsala: Adéla Rašková