Září 2023

Tak jako každý rok, i letos prázdniny utekly jako voda. Ale nám to vůbec nevadilo. Prázdniny jsme si užili a do školky se moc těšili. 😊

Naše třída se jmenuje Ferda Mravenec, máme hodné paní učitelky, Helenku, Martinku a paní asistentku Markétku.  

Většina z nás je ve školce úplně poprvé, poznáváme nové kamarády, nové hračky a těšíme se, že se něco nového naučíme a něco nového poznáme.

Většinu září jsme se rozkoukávali, vzájemně se poznávali a zvykali si na chvíle bez maminek a tatínků, babiček i dědečků… krásně jsme to ale zvládli a do školky chodíme moc rádi.

Je to tady moc fajn, společně si hrajeme, učíme se nové básničky, písničky, tancujeme, cvičíme. Když je ještě tak krásné počasí, moc rádi chodíme ven, stavíme v písku, nebo zdoláváme průlezky na naší školní zahradě a běháme na krásných nových terasách.

Dokonce jsme se byli i podívat ve veliké tělocvičně v základní škole, trošku si tam zacvičili a proběhli, moc se nám tam líbilo, ale na velkou školu, na tu máme ještě čas.

Těšíme se, že poznáme další spoustu nových věcí a zažijeme spoustu nových zážitku.

V tomto měsíci, v měsíci záři, jsme se rozkoukávali po prázdninách, poznali novou třídu a nové paní učitelky.

Přivítali jsme podzim, pověděli si o babím létě a nejvíc co to šlo si užívali sluníčka venku.


A na co se můžeme těšit v říjnu?Mějte se moc krásně a pohodově


Vaši Ferďásci 

Zapsala:  Martina Mikerásková

Říjen 2023

Je za námi, další krásný měsíc, plný nového poznání a zážitků. Na školku už jsme si zvykli a moc se nám tady líbí.

A co jsme všechno prožili?! Je toho spousta. Užívali jsme si každičký sluníčkový den z krásného babího léta, chodili hodně ven, hráli si, procházeli se po okolí a pozorovali, jak se příroda mění a připravuje na zimu. Taky jsme sbírali listí, kaštany, žaludy a ve školce si s nimi hráli, vyráběli, tvořili, pracovali…zkrátka úplné podzimní radovánky.

A protože k podzimu patří taky draci, s rodiči jsme si dráčky Mráčky vyrobili, moc ne nám povedli.

Povídali jsme si o podzimním počasí, pozorovali dešťové kapičky, nebo vítr. 

Naučili jsme se poznávat ovoce a zeleninu, některé už známe a poznáme. Známe taky spoustu nových básniček, písniček a tanečků. 

Těšíme se na další měsíc ve školce, protože už víme, že je tady zábava, kamarádi a stále se dozvídáme něco nového.


A na co se těšíme v listopadu?

Spolek Duhovka nám 9.11. připraví u nás ve školce  Dyňobraní, kdy budeme s rodiči moci tvořit a vyrábět.

 V druhé polovině měsíce pozveme rodiče k nám do třídy Ferda Mravenec, budeme si spolu hrát a ukážeme Vám naše hry a hračky, které máme nejraději.


Moc se těšíme


Vaši Ferďásci


Zapsala p. uč. Martina

Listopad 2023

Týden k týdnu a den ke dni,

 listopad je předposlední,

schoulíme se stulení,

k ústřednímu topení.

Tak na válení se pod topením jsme my, Ferďásci neměli vůbec čas.

Povídali jsme si o podzimu, o počasí, o přírodě a taky o lesních zvířátkách, které už také umíme poznávat a víme, jak se připravují na zimu. 

Změny v přírodě jsme také poctivě pozorovali přímo venku, hrabali spadané listí a nasbírali poslední spadané kaštánky, které v zimě zvířátkům odneseme do krmelce v Bělském lese.

Také jsme si povídali o pohádkách, zahráli si na Červenou Karkulku a taky na Šípkovou Růženku. Dokonce nám před spaním, přišly číst pohádky děti ze Základní školy. 

Zkrátka, opět toho bylo spousta.

A protože se nám ve školce moc líbí a někdy se nám nechce ani domů, pozvali jsme maminky a tatínky přímo k nám do třídy. Ukázali jim naše oblíbené hračky, stavebnice a společně vyzkoušeli některé úplně nové programovací roboty, zvířátka, nebo autíčka.  Bylo to moc prima odpoledne a všem se nám moc líbilo.

Ani jsme se nenadáli a sebrali ty poslední kaštánky a poslední spadané listí, napadl nám sníh…a to bylo radosti. Teď už se budeme těšit z radovánek zimních a doufat, že nám sníh vydrží.

A na co dalšího se můžeme těšit?


Moc se těšíme


Zdraví Vás, 

Vaši Ferďásci


Zapsala: Martina Mikerásková