ZÁŘÍ 2022

„Co vypráví starý dub“. (Hurá do školky)

A máme zase nový školní rok. S měsícem září do třídy Motýlci přišli noví kamarádi, na které jsme se těšili.

Naše třída se specializuje na přírodu, povídáme si o ní, chodíme do Bělského lesa, jezdíme na výlety zaměřené na přírodovědu, hrajeme si na přírodu, kreslíme ji, učíme se ji chránit a neničit, poznáváme, proč je příroda tak důležitá. Také cvičíme v přírodě a pozorujeme vše, co se kolem nás děje a povídáme si o tom.

O tom všem si povídáme, sdělujeme své prožitky, pocity a nálady. Hledáme své silné stránky.

V říjnu jedeme na výlet na Jarošův statek ve Studénce. Moc se těšíme.

ŘÍJEN 2022

Silák kaštan

V říjnu jsme se snažili porozumět věcem a jevům kolem sebe, jak využívat vše, co nám příroda nabízí. Mluvili jsme o barvách podzimu, co je živá a neživá příroda, o počasí.

Abychom byli zdraví je důležitý zdravý životní styl a k tomu patří zdravá výživa. Povídali jsme si co patří do zdravé výživy a co nepatří.

Při vycházkách jsme sbírali přírodniny a vytvářeli jsme přírodní obraz. Moc se nám povedl a určitě vyzkoušíme i s rodiči doma.

Na konci měsíce jsme si vyzdobili dýně, abychom oslavili strašidelný halloween.

Těšíme se na listopad, protože nás bude provázet další strom Líska, která skrývá tajemství.

LISTOPAD 2022

„Tajemství kouzelné lísky“ (Podzimní čarování)

S kouzelnou lískou jsme si povídali o barvách podzimu, o živé a neživé přírodě. O tom, jak samostatně řešit problémy. Rozpoznávali jsme své silné a slabé stránky. Také jsme si užívali radosti z nového poznávání a učení. Povídali jsme si o tom, že příroda je důležitá, že ji musíme chránit a už víme proč. Sdělovali jsme si své prožitky, pocity a nálady různými prostředky. Víte, jak zachovat tajemství? My už ano.

Listopad byl měsíc, který nám hodně přinesl. Hráli jsme pohádku, cvičili jsme v tělocvičně ZŠ, šli jsme na poznávací vycházku do Bělského lesa.

Učili jsme se, hráli jsme si, cvičili jsme. Byla to paráda!

V rámci grantu Veselá věda jsme měli možnost upéct štrůdl, který se nám povedl a byl moc dobrý. Dokonce ochutnali i naši rodiče. Také v rámci grantu jsme mohli využít nové pomůcky, které byly hodně zajímavé. Když jsme stavěli, tak se nám ani nechtělo na oběd, tak jsme byli zabraní do hry.

Příští měsíc je prosinec. Blíží se Mikuláš a Vánoce. Velice se těšíme, protože určitě dostaneme zase nějakou mlsku a nějaký ten dáreček pod stromečkem.

PROSINEC 2022

„Co se děje pod jedlí“. (Zimní radovánky)

První sněhová nadílka vykouzlila dětem radost na tváři, a proto jsme museli vyrazit do školní zahrady, kde si děti mohly sněhu dostatečně užít. Stavěly sněhuláky, bobovaly, dělaly andělíčky ve sněhu,

koulovaly se a zkrátka si to pořádně užívaly.

Trpělivě čekaly na Mikulášskou nadílku. Jednoho krásného dne se naše třída změnila v neposedné čertíky, kteří tančili, hráli si a skákali přes pekelný oheň. V tom zazvonil zvoneček a všichni naši čertíci běželi k oknu, jen aby nezmeškali Mikuláše, který se procházel po naší školní zahradě. Mávali na něj a on mával na čertíky. Dokonce naši čertíci dostali i výslužku, protože celý rok byli hodní a nezlobili.

A protože se blížily Vánoce, tak jsme se rozhodli péct perníčky. Ty k Vánocům patří, a tak jsme se do toho pustili. Těsto nám už dopředu udělala paní učitelka a na nás bylo válení těsta, vykrajování perníčků, zdobení perníčků. Samozřejmě jsme si po sobě i uklidili a umyli nádobí. Perníčky se nám

povedly a byly výborné.

Do Vánoc zbývalo už jen pár dní a my začali plánovat vánoční strojení stromečku a výroby vánočních svícnů z jablíčka a koření, vánočních přáníček. Povídali jsme si o zvycích nejen u nás, ale také ve světě.

A protože na Vánoce se mají dělat dobré skutky, jeden jsme také udělali. Vyčistili jsme ptáčkům krmítko a nově nasypali zrní, aby neměli hlad.

Stromeček ustrojen, koledy zazpívány a zbývalo rozbalit dárečky, které děti dostali od Ježíška do třídy. Museli jsme být sice hodně trpěliví, ale nakonec se to oplatilo a my se dočkali. Dárečky jsme hned vyzkoušeli a pohráli jsme si s nimi, než jsme se rozešli domů.

Šťastné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška, v novém roce 2023 hodně zdraví, štěstí, pohody, a hlavně sluníčko v očích i duši.

V lednu budeme vyrábět hudební nástroje a společně si uděláme třídní koncert. Zajdeme za dětmi do jiných tříd potěšit kamarády při písni "My tři Králové".