ZÁŘÍ 2021

ZDRAVÍME VÁS Z 2. PATRA!

Tak se z nás přes prázdniny stali velcí skoroškoláci. A to znamená, že už bychom měli zvládat skoro všechno, co školáci, ale protože jsme zatím jen skoroškoláci, tak nám paní učitelky Simča, Jitka skoro všechno prominou a skoro se vším pomůžou. A my se snažíme, aby se o nás nemusely starat jako o miminka. Zvládli jsme zatím jedno sportovní dopoledne na školní zahradě (museli jsme dokonce chodit po laně a střílet opravdovým lukem), jeden výlet autobusem do Studénky (v Jarošově statku jsme hřebelcovali poníka a oslíka, krmili jsme králíky a kozy a ještě mnoho další práce jsme tam zvládli). Moc se nám tam líbilo. A taky jsme se tam od ošetřovatelů dozvěděli, že bělouš se nenarodí jako bělouš! Bělouší miminko se narodí černé!!!

Paní učitelky po nás – skoroškolácích taky chtějí, abychom dokázali postavit kdeco z kdečeho. Máme mnoho různých stavebnic a tak trénujeme. A možná proto se nám podařilo na vycházce v Bělském lese postavit velikánské ptačí hnízdo, do kterého jsme se všichni namačkali jako ptáčátka, jen těch žížal do zobáčku jsme se nedočkali (paní učitelky zapomněly vzít gumové bonbony). Ale bonbonů je i tak dost. Každou chvíli přejeme někomu k narozeninám a to se vyplatí! Vždycky dostaneme od oslavence nějakou dobrotu.

A abychom z těch bonbonů příliš neztloustli, tak budeme chodit cvičit do velké školní tělocvičny. Budeme k tomu potřebovat do batůžku sportovní pevnou, neklouzavou obuv s bílou podrážkou a tepláky s tričkem. Termíny cvičení v tělocvičně nám paní učitelky vždy vypíšou do šatny. Ve školce máme taky velké cvičení. Proto bychom už všichni měli mít ve školce cvičební úbor- kraťasy a tričko.

Tak to je zatím od nás- skoroškoláků vše. Už se těšíme, co nového nám přinese říjen. Počasí se stále mění, tak nám nezapomeňte taky vyměnit oblečení na ven (místo legín tepláky).

Ahoj a na závěr ještě jedna písnička (my vám ji doma zazpíváme):

Když padaj deště kapičky- kapy, kapy, kap Když teče voda pramínky- cáky, cáky, cák

Tak vezmeme si deštníčky- tak, no právě tak. Tak obujem si holínky- tak, no právě tak.

Proč, proč, proč asi padá nám deštík na vlasy Proč, proč, protože dělají se tu kaluže.

Proč, proč, proč asi padá nám na vlasy. Proč, proč, protože jsou všude kaluže.

Vaši RÁKOSNÍČCI

Zapsala Jitka Gniadková