ZÁŘÍ 2022

Tak jako každý rok, i letos prázdniny utekly jako voda. Ale nám to vůbec nevadilo. Prázdniny jsme si užili a do školky se moc těšili.

Tento školní rok chodíme do třídy Rákosníček, kde máme dvě hodné paní učitelky, Simonku a Martinku. Většina z nás spolu do školky už chodila, a tak se všichni dobře známe. Jsme kamarádi a máme se rádi. A protože jsme letos už skoro všichni předškoláci, čeká nás hodně práce ať jsme do školy připraveni na jedničku.

Těšíme se, že poznáme spooustu nových věcí a zažijeme spooustu nových zážitku.

V tomto měsíci, v měsíci záři, jsme se rozkoukávali po prázdninách, poznali novou třídu a nové paní učitelky.

Přivítali jsme podzim, pověděli si o babím létě a nejvíc co to šlo si užívali sluníčka venku.

V rámci projektu Vesela věda – Chemie kolem nás. Jsme si vyzkoušeli pokusy s barvami, šlehali smetanu a vyráběli máslo. Také jsme to mohli ochutnat. Mňam 😊

A na co se můžeme těšit v říjnu?

  • Navštívíme tělocvičnu na ZŠ

  • Budeme vařit a péct v naší dětské, ale opravdické kuchyni u kamarádů v Montessori třídě

  • Budeme sbírat kaštany, žaludy, listí a objevovat další kouzla podzimu

  • A ještě mnoho, mnoho dalšího, těšíme se
Mějte se moc krásně,

zdraví Rákosníčci a paní učitelkyZapsala: Martina Mikerásková

říjen 2022

Za devatero horami, desatero řekami a černými lesy, byla třída Rákosníček. A do té třídy Rákosníčků, jsme chodily my, samé šikovné a hodné děti.

Už víme, že čas utíká jako voda a že je za námi, další krásný měsíc, plný nového poznání a zážitků.

A co že jsme to všechno prožili?! No, je toho spousta.

Užívali jsme si každičký sluníčkový den z krásného babího léta, chodili hodně ven, hráli si, pracovali na zahradě, hrabali listí a taky zazimovali naši zahrádku. Tam jsme zasadili cibulky květin, abychom se mohli těšit na to, až nám na jaře vyrostou.

Taky jsme sbírali listí, kaštany, žaludy a ve školce si nimi vyráběli, tvořili, pracovali…zkrátka úplné podzimní radovánky.

V rámci projektu Veselá věda – Chemie v kuchyni, jsme si tentokrát vyzkoušeli vaření a pečení.

U kamarádu v Montessori třidě máme opravdickou, suprovou mini kuchyň, takže se nám tam skvěle kuchtilo. A co jsme si uvařili, to jsme si taky snědli 😊. Moc se nám to povedlo.

Další poznání a zážitek pro nás byla návštěva školní dílny v základní škole Nová Bělá. Tam jsme si vyrobili krásné dřevěné autíčko, to se nám samo sebou taky povedlo 😊.


A proto, že je konec října, už se těšíme a připravujeme na další měsíc. Ten určitě přivítáme strašidláckym, Halloweenským dnem. Konečně nám začne kurz plavání. Pojedeme na výlet do Dolní oblasti Vítkovice a v rámci projektu “Technika nás baví“ si vyzkoušíme práci v naší řemeslné dílně.

Určitě toho bude ještě mnohem víc. A my se na to moc těšíme.


Tak ahooj zase za měsíc 😊 vaší Rákosníčci

Zapsala: Martina Mikerásková

LISTOPAD 2022

Další měsíc je zá námi, další měsíc plný zážitků a nového poznání. Zase toho byla spousta.

V listopadu jsme se seznámili se dvěma svátky, Hallowen a Dušičky. O těchto svátcích jsme si popovídali, řekli si, jaký je v nich rozdíl a co je pro ně typické a tradiční. Vyrobili jsme si strašidláckou dýni, společně ji dlabali a s paní učitelkou vyřezali stašidlácký obličej.

Užili jsme si taky poslední podzimní dny venku, pozorovali, jak se příroda mění a připravuje se na zimu, koukali se každou chvilku z okna, zda neuvidíme, jak Martin na bílém koni nepřiveze první sněhové vločky 😊.

A protože stále pokračuje projekt Veselá věda, vyrazili jsme do Světa techniky na program Kouzelný oxid, tam jsme dělali pokusy s oxidem uhličitým a zkoušeli si práci jako v opravdové laboratoři. Bylo to super, moc nás to bavilo.

Další super zábava byly stavby podle plánku (Technika nás baví – dokážu to sám). Mohli jsme si vyzkoušet hry a práci s různými stavebnicemi, skládali jsme, stavěli, montovali, šlo nám to skvěle.

Hodně jsme si povídali o zvířátkách, o pohádkách, stavěli jsme zvířátkům domečky, povídali si o tom, kde, jaká zvířátka žijí, kteří ptáci odlétají na zimu a kteří s námi zůstávají.

Četli jsme si pohádky, povídali si o nich, hráli divadélko, nebo vyráběli perníkovou chaloupku.

Konečně jsme se dočkali a začali jezdit na plavání, je to super, moc nám to jde, jsme moc šikovní plaváčci, těšíme se na každý další pátek až se budeme moci vyřádit v bazénu a naučíme se plavat.

A co nás čeká v prosinci? Tak na ten se teda těšíme úplně nejvíc 😊.

Navštívíme školní tělocvičnu

Určitě se za námi podívá Mikuláš, proměníme se v anděly i čerty

Zasportujeme si na Mikulášském školka Cup

Určitě taky upečeme nějaké cukrovíčko

Vyrobíme si něco hezkého společně s rodiči

Ozdobíme stromeček a 20.12. oslavíme Vánoce 😊, možná přijde i Ježíšek

Už se nemůžeme dočkat.

Tak zase za měsíc ahooooj, zdraví vás vaši Rákosníčci.


Za třídu Rákosníčků zapsala paní učitelka: Martina

pROSINEC 2022

Konečně nastal námi dlouho očekávaný měsíc. Na prosinec se vždy moc těšíme, protože jak víme, je spojen s Vánocemi, zimou, čertíky, andílky a Mikulášem…a spoustou dalších příjemných činností.

Bylo to taky dost práce, ale moc nás bavila. Nejdříve jsme nastrojili stromeček, aby nám dělal radost co nejdéle, něž se všichni budeme radovat z Vánočních prázdnin.

S paní učitelkou Staničkou jsme napekli cukroví, které nikde nesmí chybět.

S rodiči u nás ve školce, jsme vytvořili vánoční přáníčka a různé ozdůbky, nejen na stromeček.

Dokonce nám děti ze základní školy přišly zazpívat koledy, které jsme zpívali také všichni společně, bylo to moc krásné.

Samozřejmě že nechyběl ani Mikuláš, který nám přinesl malou nadílku, my se převlekli za čerty a andílky, tancovali jsme, radovali se…a užívali si každý okamžik tohoto předvánočního času.

Abychom se taky trošku protáhli, nechyběla ani trocha sportu. Vyrazili jsme si zacvičit do školní tělocvičny. Další sport nás čekal ve sportovní hale, kde to bylo taky moc prima, tam pro nás byly připraveny různé překážkové dráhy a mohli jsme si vyzkoušet taky florbal.

A taky, co bylo úplně nejlepší, napadlo nám spooousta sněhu a my jsme si ho konečně užili, koulovali se a zimní radovánky užili, jak se patří.

Úplný závěr roku, jsme zakončili pouštěním lodiček, ujídáním cukroví, svátečním obědem, nechyběly ani prskavky, koledy a konečně, konečně taky dárky, protože jsme byli celý rok moc hodní.


Děkujeme za krásně prožitý rok 2022, plný krásných zážitků a nového poznání moc se těšíme na další 😊.

Přejeme vám i nám spoustu zdraví a pohody, lásky a celkové spokojenosti. Děkujeme všem kamarádům, rodičům a paní učitelkám. Těšíme se zase v lednu, v novém roce 2023.


Mějte se krásně vaši Rákosníčci!


Plánové akce na měsíc leden 2023:

  • návštěva bazénu v Brušperku

  • procházka do Bělského lesa nakrmit zvířátka


Zapsala paní učitelka Martina