ZÁŘÍ 2022

První měsíc je za námi a spoustu jsme toho zažili. Seznámili jsme se s novými kamarády, učili jsme se jména dětí ze třídy, pozdravit, jak se navzájem domluvit, jak se omluvit.

Aby se nám ve třídě spolu lépe fungovalo, vytvořili jsme si dvě pravidla- žluté a červené, které se snažíme dodržovat. Červené pravidlo- respektovat se navzájem a být k sobě ohleduplní. Žluté pravidlo- být samostatný. Pokud něco nedokážu, požádám paní učitelku, která mi to ukáže. A já to příště zvládnu sám.

Naše třída je plná veselých dětí. Ve školce je nám prima a snažíme se mít příjemnou třídní atmosféru. Našim cílem je, aby děti chodily do školy rády. :-) Děti se zapojily v rámci školního projektu “Už vím, jak na to” do Dílny pro začátečníky, kdy měly možnost manipulovat s dřevěnými krychlemi, kvádry, válci. Stavěly je podle velikosti, podle návodu či podle vlastní fantazie. Děti vážily a porovnávaly různě velké a těžké závaží.

V měsíci říjnu nás čeká návštěva paní logopedky z SPC Kpt. Vajdy - v úterý 18. 10. 2022. Ve středu 19. 10. budeme připravovat sladkou pochoutku v kuchyňce třídy č.5. Montessori. Společně jsme si vybrali pokrm, který připravíme, potom jsme sepsali recept. Na vaření a následnou degustaci lívanců s ovocem a šlehačkou se velice těšíme.

Zapsala: Mgr. Filgasová Michaela

ŘÍJEN 2022

Čas utekl jako voda a další měsíc je za námi. S příchodem podzimního počasí jsme se učili o změnách, které nám toto období přináší. Prožitkovou formou jsme poznávali změny v přírodě, vyzkoušeli si různé experimenty s přírodninami, a také se více seznámili s plody, které na podzim dozrávají. Jako největší zábava byl pro děti náš “kaštánkový bazének”. Ten byl plný kaštanů, které děti s radostí v průběhu celého měsíce sbíraly. Děti (i paní učitelky) se v něm mohli pořádně vyřádit!

V polovině měsíce jsme si zašli na návštěvu k našim kamarádům ze Štaflíka a Špagetky a vyzkoušeli jsme jejich kuchyňku. Děti podle receptu míchaly ingredience potřebné na lívanečky, poté si je usmažili na pánvičce a také pomohly se šleháním domácí šlehačky. Když bylo vše hotovo, všichni jsme si sedli ke stolečku, lívanečky jsme si ozdobili šlehačkou a ovocem, popřáli si dobrou chuť a už se konečně vrhli na mlsání. Byla to velká mňamka!

A co nás čeká v měsíci listopadu?

• 21.11. se pojedeme podívat na loutkové představení “Utíkej, myško, utíkej”

• 22.11. přijde paní logopedka z SPC

• Budeme se učit o podzimním počasí a o tom, jak se o své zdraví v tomto období starat.

Zapsala: Gabriela Vitásková

LISTOPAD 2022

“Listopad, listopad, lísteček už na zem spad.

Padá listí z javora, zima už jde do dvora.”

Měsíc listopad byl nabitý spoustou zážitků. Ve třídě jsme se bavili o našem zdraví. Co všechno děláme pro to, abychom byli zdraví? Jíme zdravě, sportujeme, dbáme o své psychické zdraví a dobrou náladu, teple se oblékáme. Učili jsme se správně dýchat nosem i ústy, smrkat, poskládat si kapesník.

Navštívili jsme tělocvičnu ZŠ Formana. Seznámili jsme s prostory školy, tělocvičny, šaten. Zahráli jsme si spoustu prima her. Nejvíce se nám líbilo běhat ve velké tělocvičně, kde jsme měli dostatek prostoru. Pravidelně cvičíme i ve třídě, máme rádi cvičení s prvky jógy.

Starší děti jely do ZŠ ve Staré Bělé, kde se seznámily s dílnami. Za podpory pedagogů ZŠ si každý vyrobil své dřevěné auto a vzal si ho domů.

Vydali jsme se také za kulturou. Autobusem jsme cestovali do Loutkového divadla, kde nás čekalo krásné hudební představení Utíkej, myško, utíkej! Představení trvalo přes hodinu a všechny děti vydržely sledovat pohádku.

V ranních a odpoledních hrách měly děti možnost zapojit se do projektu Veselá věda. Stavěli jsme z netradičních stavebnic, podle vlastní fantazie i podle plánku.

Rychle nám to ve školce utíká a už se pomalu připravujeme na Vánoce.

Zapsala: Mgr. Michaela Filgasová

prosinec 2022

Měsíc prosinec byl pro nás jedním velkým zážitkem! Nejprve jsme se chystali na příchod čerta a Mikuláše. Vyzdobili jsme si šatnu papírovými čerty a řetězy, nacvičovali jsme zpěv písní. Na Mikuláše nám paní učitelka udělala mikulášský, andělský nebo čertovský obličej, vybrali jsme si barvy a třpytky, oblékli jsme si kostýmy a svojí návštěvou jsme potěšili ostatní děti a dospěláky ve školce.

Radovali jsme se z prvního snížku. Bobovali jsme na kopci- učili jsme se, jak se jezdí na bobech a na lopatě, jak se brzdí, dělali jsme závody. Koulovali se, dělali jsme andílky do sněhu, odklízeli sníh lopatami a užívali si bílé potěšení.

Společně jsme se těšili na Vánoce. Vyráběli jsme adventní věnec a ozdoby z včelího vosku, zdobili jsme stromeček, povídali si o vánočních tradicích, zpívali koledy, vyráběli jsme vánoční ozdoby a dárky pro rodiče, které jsme se učili zabalit. Nedočkavě jsme vyhlíželi Ježíška, který nám i tento rok nadělil krásné dárky- spoustu knížek, stavebnice a naše milované puzzle.

Informace pro rodiče: v druhé polovině měsíce ledna 2023 přijde paní logopedka z SPC Kpt. Vajdy na vyšetření dětí. Jména dětí a datum bude uvedeno na nástěnce v šatně dětí.

Zapsala: Filgasová Michaela