září 2021

Nový školní rok jsme úspěšně odstartovali a kromě dětí, které k nám do Pejska a kočičky chodili loňský školní rok, jsme přivítali také spoustu nových kamarádů a kamarádek a věříme, že z nás bude prima parta!

A o čem jsme se v září ve školce učili?

Seznamovali jsme se s naší třídou i s celou školkou, poznávali jsme kde co najdeme, kdo ve školce pracuje a spoustu jsme si toho mohli také vyzkoušet, třeba vařit oběd, nalévat čaj a polévku jako paní kuchařka, utírat stolečky, zametat, věšet prádlo nebo povlékat peřinky jako paní uklízečka a taky jsem si zkusili, jaké to je telefonovat, jako paní ředitelka.

Společně jsme také zjistili, jaké máme ve školce a v naší třídě pravidla, a že je třeba je dodržovat. Víme také, že ve třídě máme nějaké povinnosti, které musíme plnit - zahradník se nám musí starat o třídní květinu, šatnář kontroluje, jestli máme hezky uklizenou šatnu a prostírkář hlídá, aby byly vždy hezky poskládané prostírání.

Ale hlavně se z nás stali velcí kamarádi, kteří ví, že si vzájemně nesmí ubližovat, ví že se mají snažit vzájemně se domluvit a navzájem si pomáhat.

V září jsme také stihli sportovní den, který jsme si opravdu parádně užili a vyzkoušeli jsme si spoustu netradičních sportů, jako třeba lukostřelbu, chůzi po laně, lackros nebo třeba golf. A byli jsme také na výletě v Bělském lese, kde jsme společnými silami stavěli hnízda pro ptáčky, kteří na podzim neodletí do teplých krajin a zůstanou s námi.

A co nás čeká v říjnu?

• budeme se učit o změnách , které s sebou přináší podzim (změny v barevnosti, v počasí apod.)

• v pátek 8.10. nám přijdou před spaním číst děti ze ZŠ

• 19.10. - Vánoční focení

• 20.10. - návštěva tělocvičny ZŠ (s sebou do batohu pití + cvičební úbor a pevnou obuv se světlou podrážkou)

• 27. + 29. 10. - Podzimní prázdniny ZŠ (pravděpodobně omezení provozu MŠ)

Pozorně prosím sledujte nástěnky v šatně dětí, kde vždy najdete důležité informace.

Zdravá Vás všechny děti a paní učitelky z Pejska a kočičky

Zapsala Mgr. Dominika Danišová