DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ - BŘEZEN 2021

1. TÝDEN

Distanční plán 1.týden březen.docx

2. TÝDEN

Distanční plán 2. týden.docx

3. TÝDEN

Distanční výuka 3.týden.docx

4. TÝDEN

Distanční výuka 4 týden

5. TÝDEN

5.týden dist.vzd..docx

6. TÝDEN

6.týden distanční vzd,

Září 2020

Vítáme Vás všechny v novém školním roce! Už jsme se všech stávajících i nových kamarádů nemohli dočkat a jsme moc rádi, že jsme zase všichni spolu! :)


Září nám uteklo jako voda a stihli jsme toho za ten jeden měsíc opravdu hodně. Všichni jsme si zopakovali pravidla, které musíme u Pejska a kočičky dodržovat, aby nám tady spolu bylo dobře a nové kamarády jsme naše pravidla naučili. Ukázali jsme si, co nového ve třídě máme, a že je toho opravdu hodně - od nových podlah až po spoustu nových her a pomůcek, se kterými se učíme pracovat a moc nás to baví. 😃


Velkou novinkou v tomto školním roce pro nás je také to, že vždy 4 z nás mají celý týden nějaký velmi důležitý úkol - povinnost, na kterou si musí myslet a nezapomínat na ni. Každý z nás bude týden klíčník, květinář, prostírkář nebo šatnář. A co že to znamená? No to se maminky a tatínci klidně zeptejte, my Vám to moc rádi vysvětlíme a ukážeme! 😃


I v tomto školním roce nám na okno zaťukal kamarád Sokolík, který se uhnízdil na našem třídním stromě, odkud teď dohlíží na to, jak nám jde plnění úkolů z cvičebních sešitů, které nám přinesl! A že už jsme jich stihli opravdu hodně! Běhali jsme na čas, skákali jsme snožmo i jsme se snažili při přeskakování překážek nohy střídat, skákali jsme panáka a spoustu dalších věcí. Pokud byste chtěli vidět, jak nám plnění úkolů jde, klidně se přijďte na naše sešity podívat, rádi se s nimi pochlubíme!


Ale co bylo v září úplně bezva? Když jsme si společně s rodiči mohli namalovat trička veselými značkami! Trička se nám moc povedla a už se moc těšíme, až se v nich budeme moci předvést na akcích, které nás čekají v říjnu! 😃


A co nás tedy v říjnu čeká?


 • 9. 10. - nás čeká společná dopravní akce “Krok za krokem společně a bezpečně” na zahradě, kterou si užijeme s dětmi a s paní učitelkami

 • 14. 10. - nás navštíví strážníci městské policie

 • 15. 10. - “Vánoční focení” - nezapomeňte se zapsat v šatně

 • od 16. 10. - začínáme jezdit plavat, tak si nezpomeňte pečlivě přečíst všechny informace v šatně

 • od 26. 10. – 30. 10. mají „školáci“ prázdniny, tak nahlaste prosím paní učitelkám, jestli budete do školky chodit

 • 8. 10. - společný třídní den na téma “Roztančené značky”

 • budeme se učit o tom, jak se příroda mění na podzim a užívat si podzimní dnyPokud budete chtít s některou paní učitelek cokoliv probrat nebo se na cokoliv zeptat, můžete si kdykoliv domluvit konzultaci a také nám napsat na naše emaily: michaela.merkova@msformana.cz, dominika.danisova@msformana.cz, sylvie.sedlackova@msformana.cz .


Dění ve třídě můžete také sledovat ve fotoalbu níže. 😃


Zdraví Vás děti a paní učitelky z Pejska a kočičky

Zapsala: Dominika Danišová

Říjen 2020

Říjen nám utekl jako voda a i když nás v druhé polovině měsíce opravdu hodně chybělo a ještě byly i podzimní prázdniny, tak přece jenom, jsme toho docela dost stihli.


Učili jsme se toho spoustu o podzimu, pozorovali, jak s mění příroda na podzim a je se vybarvuje do svých krásných podzimních barev. Cvičili jsme náš zrak, sluch, naše ruce i nohy. Naučili jsme se společně písničku Klikatá je pěšinka, tak pokud byste ji chtěli slyšet, tak vám ji určitě rádi zazpíváme. Také jsme společně sklidili poslední zbytky úrody z našeho záhonku - krásné fialovo-černé fazole, se kterými se teď ve třídě učíme počítat a ještě zelené rajčátka, která teď budeme pozorovat, jestli nám na okně dozrají.


Krom toho jsme si ale užili spoustu zábavy na společně akci na zahradě MŠ - Nebezpečí číhá všude - naučili jsme se toho spoustu o našich záchranných složkách, jak se chovat v případě různých nebezpečí apod. a druhou zábavnou akcí, byla akce s názvem Roztančené značky, kdy jsme dováděli a tancovali na dopravní písničky, a mohli jsme se konečně ukázat v našich krásných "značkových" tričkách, které jsme si společně vyrobili.


A co nás čeká v listopadu?

 • budeme si dále povídat o tomto podzimním období - vše co jsme se daný týden učili si vždy můžete přečíst v šatně

 • "Aby se nic nestalo" - akce s dopravní tematikou

 • a hlavně si ho společně moc užijemeZapsala: Mgr. Dominika Danišová

listopad 2020

Moc Vás všechny zdravíme!


Další měsíc máme za sebou a utekl opravdu jako voda! A co jsme s v měsíci listopadu naučili nového?

Dále jsme pokračovali například ve zkoumání a pozorování podzimních změn, povídali jsme si o tom, jak se zvířátka už pomalu chystají na zimu a kam ptáčci odlétají do teplých krajin. Pozorovali jsme změny počasí a to, jak různorodé může počasí na podzim být. Společně jsme se naučili hudební pohádku o počasí a zkoušeli jsme zapojit svou fantazii a vyjádřit počasí různými hudebními nástroji. Když už jsme byli u těch pohádek, moc se nám líbila také pohádka "O oříšku", kterou jsem se snažili podle obrázků i sami povyprávět. Spousta z nás má tuto pohádku i v logopedickém sešitě, tak nás určitě nechejte vám ji povyprávět.

Na Martinův svátek jsme se seznámili s některými pranostikami, které se s tímto dnem spojují a snažili jsme se společně přijít na kloub tomu, co vlastně znamenají.

A mnoho dalšího. V šatně na nástěnce máte vždy na konci týdne napsáno co jsme se celý předchozí týden učili, tak se určitě nezapomeňte kouknout! :)


A co nás čeká v prosinci??

 • Mikulášská nadílka - ta přece nesmí chybět, i když uvidíme jestli bude moci Mikuláš dorazit osobně, nebo jestli nám nechá nadílku jen někde schovanou.

 • vánoční zdobení třídy

 • vánoční focení pro ty děti, které se nestihly vyfotit v říjnu (8.12.)

 • Vánoční den s dětmi u vánočního stromečku


Mějte se krásně a moc Vás zdraví všichni z Pejska a kočičky


zapsala: Dominika Danišová

prosinec 2020

Vítáme Vás v novém roce! Minulý rok nám utekl jako voda a už tady máme rok nový. Než se však do všech zážitků, které nám tento rok přinese pustíme, zbývá nám se s Vámi ještě poděli o to, co jsme se u nás ve třídě učili v posledním měsíci minulého roku, tedy v prosinci.

Prosinec je pro děti snad nejočekávanějším měsícem z celého roku, je to měsíc kouzelný, plný očekávání a těšení se. A i my jsme se těšili, a to hodně! Nejprve jsme se těšili na Mikuláše, potom jsme se těšili na to, jestli nám ve škole něco nadělí pod stromeček Ježíšek, no a nakonec jsme se těšili na to, až nám začnou vánoční prázdniny a budeme vyhlížet ježíška i doma. :)

Ale krom toho velkého těšení se jsme se toho stihli taky hodně naučit. Naučili jsme se připravovat těsto a z toho těsta vyrábět netradiční vánoční ozdoby i celý adventní věnec. Při každém rozsvěcení adventní svíčky jsme si povídali o její symbolice, o tom, co každá svíčka znamená. Učili jsme se také sami sebe pochválit, ocenit se za něco co se nám dařilo, ale také přiznat pokud se nám něco nepovedlo, což je velmi důležitá schopnost. Seznámili jsme se a vyzkoušeli jsme si nejrůznější vánoční tradice a zvyky. A spoustu dalšího. Spoustu aktivit , které jsme ve školce dělali, si můžete prohlédnout ve fotoalbu.

No a nakonec jsme se dočkali a přišel Ježíšek. Asi jsme byli všichni moc hodní, protože nám pod stromeček nadělil spoustu dárečků, které si teď v lednu můžeme společně ve školce užívat.


A co nás v lednu vlastně čeká?

 • přivítáme společně rok 2021

 • budeme si společně povídat o zimě - o tom, jaká ta zima je, co s sebou nese dobrého, ale i trochu horšího

 • pro všechny aktuální informace (o tom, co se učíme i o důležitých informacích pro Vás rodiče) prosím sledujte nástěnky v šatně


Do roku 2021 Vám přejeme jen to nejlepší a těšíme se na společný zbytek školního roku! :)Zapsala: Dominika Danišová

leden 2021

Tak už máme za sebou první měsíc roku 2021, a že jsme toho v něm stihli opravdu hodně!!

Nejprve jsme spolu ten příchod nového roku pořádně oslavili, povídali jsme se o tom, co jsme se v minulém roce všechno naučili, co jsme prožili, prohlíželi jsme si fotky z celého roku a na závěr jsme se zamysleli nad tím, co bychom se rádi naučili v tom roce 2021. A že nám napadaly opravdu různě věci!!

A začali jsme hned tím, že jsme se hodně učili o zimě. O tom co se děje z vodou, když je venku velký mráz, nebo naopak se sněhem když ho vezmeme do školky a ohřejeme na topení. Také jsme poctivě trénovali oblékání rukavic, čepic, šálů a zavalování mašliček, protože jsme už velké a šikovné děti!! Tak už víme, jak se máme do toho mrazivého počasí obléknout, aby se z nás venku nestal rampouchy. A že jsme to tento měsíc opravdu potřebovali, protože nám napadla spousta sněhu, kterou jsme si venku opravdu užívali!! jezdili jsme na bobech i na lopatách, odhazovali jsme sníh velkými lopatami, stavěli sněhuláky, koulovali se, ale hlavně jsme se při tom užívali spoooooustu zábavy!

Hodně z toho, co se ve školce učíme si můžete přečíst a prohlédnout v šatně, tak se učitě koukněte, jak nám to jde. :)

A co nás čeká v únoru?

 • budeme si povídat o vitamínech, zdravé stravě a o všem co nám pomáhá, abychom byli zdraví a odolali všem nemocem a nachlazení

 • od 15. do 19. 2. budou jarní prázdniny

 • a hned začátkem března nás bude čekat karneval, tak pečlivě sledujte nástěnky v šatně, ať vám přesný termín neunikneZdraví Vás děti a paní učitelky z Pejska a kočičky


Zapsala: Danišová DominikaÚNOR 2021

Tak nejkratší měsíc v roce - únor, který byl zkrácený ještě o jarní prázdniny máme za sebou a utekl nám jako voda!! I tak jsme se toho stihli ale spoustu naučit.


Celý měsíc jsme si povídali o tom, jak je důležité naše zdraví a čím a jak si ho můžeme chránit. Zjišťovali jsme, které potraviny jsou pro nás zdravé, protože jsou plné vitamínů, a které naopak našemu zdraví příliš neprospívají. Také jsme poznávali naše tělo, víme už, jaké máme v našem těle orgány a k čemu nám slouží. Znovu jsme se zopakovali, jak důležité pro naše zdraví je si správně umývat ruce nebo zakrývat si ústa pokud kašleme. Také jsme si zahráli na to, jaké to je být u pana doktora a provádět různá vyšetření. Během toho všeho jsme nezapomínali na cvičení, protože to je pro naše zdraví také moc důležité!! Trénovali jsme házení a chytání míče, zapamatování si nejrůznějších pohybů, udržení rovnováhy apod.


A co nás čeká v BŘEZNU?


Všichni jsme se moc těšili na karneval, ten však budeme muset odložit, protože se nám školka zase na nějakou dobu uzavřela a budeme se teď všichni chvíli učit ze svých domovů. Náměty na nejrůznější zábavné aktivity, které můžete trénovat, učit se a bavit se s nimi i v domácím prostředí budete mít vždy uložené zde na stránkách naší třídy. Pokud byste měli s čímkoliv problém, nebojte se nám napsat e-mail (mechaela.filgasova@msformana.cz, dominika.danisova@msformana.cz). Doufáme, že tato situace nebude trvat moc dlouho a zase se brzy ve školce sejdeme. Do té doby se hlavně opatrujte.


Moc Vás zdravíme p. uč. Dominika, Míša a SylvaZapsala: D. Danišová

BŘEZEN 2021

Březen byl měsíc, který nebyl snadný pro nikoho z nás. Společně jsme však všechno zvládli a my bychom vás všechny chtěly moc pochválit a poděkovat vám za spolupráci a pilnou domácí práci.

Doufáme, že v dubnu se už všichni pomalinku ve školce sejdeme a to naše měsíční povídání bude zase hned veselejší. :) Sledujte prosím své emaily a také aktuální informace na webových stránkách, kde se dozvíte vše důležité.

I přesto, že mateřská škola byla pro děti v březnu uzavřena, my jsme nezahálely a na děti už ve třídě čeká spousta nových pomůcek, her a hlavně nedočkavé paní učitelky :)


Moc Vás všechny zdravíme a na všechny se těšíme.

Vaše paní učitelky :)
Zapsala: D. Danišová

duben 2021

Tak jsme se konečně zase sešli všichni ve školce a měli jsme z toho obrovitááánskou radost!!! Konečně si můžeme zase užívat hry s našimi kamarády, všechny školkové hračky a spoustu zábavy.

A do učení jsme se taky vrhli hned s obrovským elánem. A o čem jsme si v dubnu povídali? Oslavovali jsme Den Země. Při tom, jsme toho naučili spoustu o rostlinách - proč jsou důležité, co ke svému životu potřebují, jak o ně správně pečovat. Pozorovali jsme, jak se bude rostlinkách (konkrétně fazolím) dařit a jak budou růst na různých stanovištích a s různou péčí. Pozorovali jsme tedy rostlinu fazole, kterou jsme poctivě zalévali a měli jsme ji ve třídě, jednu jsme měli venku za oknem, třetí jsme schovali do tmavé skříně, aby za ní nemohlo sluníčko, čtvrtou jsme zalévali vodou s olejem a poslední jsme nezalévali vůbec. A jak náš pokus dopadl? Na to se dětí určitě zeptejte! :)

Pracovali jsme také na naší zahrádce - vytrhali jsme všechen plevel, pohrabali hlínu a zasadili semínka ředkviček, tak snad nám brzy vyrostou. Pažitka, máta a meduňka už nám tam taky pomalu roste a v květnu si zasadíme ještě jahody a levandule.

Stihli jsme také bezvadný výlet do Bělského lesa, který jsme si moc užili a ušli jsme společně přes 5 km! Spoustu jsme tam toho viděli, slyšeli, hmatali i cítili, tak se nás na to určitě nezapomeňte zeptat. :)


Už se nemůžeme dočkat května, až se udělá pořádně pěkné počasí a my budeme moct být co nejvíce venku, taky nás čeká Den matek, tak musíme pro ty naše maminečky vymyslet nějaké překvapení :)

No, nechejte se překvapit. :)

Vaše děti a paní učitelky z Pejska a kočičky
Zapsala: D. Danišová

DEN MATEK

Milé maminky,


letošní školní rok bohužel opět nepřeje besídkám v MŠ, děti si však pro Vás připravily malé překvapení k Vašemu nedělnímu svátku. Doufáme, že se Vám tento malý dáreček bude líbit. :)


https://www.zonerama.com/Domini/Photo/7225443/263810625?secret=86Ic5iutW1jp7XenUtTb1FlmU


Květen 2021

Máme za sebou předposlední měsíc tohoto školního roku, který byl pro nás na zážitky opravdu bohatý.

Začátkem měsíce děti s velkým elánem a radostí připravovaly překvapení ke Dni matek. Doufáme, že se Vám líbilo, protože děti se moc snažily. :)

Společně jsme se toho ještě naučili spoustu dalšího o rostlinách a květinách. Náš záhonek, už se nám začal pěkně zelenat a všechny rostlinky nám tam krásně rostou. potom jsme se směle vrhli na učení o dopravních prostředcích, o tom jakými způsoby a a kam se dá cestovat a jak se při cestování chovat bezpečně, aby se nestal nějaký úraz či nehoda.

Zapojili jsme se také do soutěže o nejlepší stavbu z písku, ve které naše pískové auto zabodovalo a vyhráli jsme s kamarády společně 1. místo, ze kterého jsme měli obrovskou radost!!!!

Taky jsme si znovu udělali výlet do Bělského lesa, tentokrát ještě delší než ten minulý a zvládli jsme to opravdu dobře. Viděli jsme cestou srnku i veverky, lesní tůňky a mokřady, až jsme došli k průlezkám, kde jsme se pořádně vyřádili. :)


A co nás čeká v červnu?

 • 3. 6. - nás čeká třídní fotografování

 • v pondělí 7. 6. - Rozhýbejme se! - pohybové odpoledne pro děti (informace na nástěnce v šatně)

 • 21. 6. - Třídní výlet (informace budu včas vyvěšeny na nástěnce v šatně)

 • do pátku 11. 6. se můžete přihlásit k docházce o prázdninách

 • budeme si dále povídat o tom, kam můžeme cestovat a co všechno můžeme na světě vidět

A spousta dalšího! :) Sledujte prosím pečlivě nástěnky v šatně dětí.